10:40 | 11.10.11 | Նորություններ | 2187
Երեւան/Մեդիամաքս/. iPhone 4S-ի նախնական վաճառքի առաջին իսկ օրը Apple-ը ստացել է ավելի քան 1 մլն հայտ:
Սա կատարյալ ռեկորդ է, քանի որ մինչ այդ սմարթֆոնի ամենահայտնի iPhone 4 մոդելը հավաքել էր ընդամենը 600 հազ. հայտ, այսօր գրում է «Կոմերսանտ» թերթը:
«Մեզ պարզապես զարմացրեց գնորդների արձագանքը iPhone 4S-ի հայտարարությանը: Առաջին իսկ օրը iPhone 4S-ի պատվերների նախնական քանակը գերազանցեց Apple-ի կողմից ներկայացված ցանկացած ուրիշ ապրանքի ցուցանիշները», - ասել է Apple-ի ավագ փոխտնօրեն Ֆիլիպ Շիլերը:
Հոկտեմբերի 4-ին Apple-ը ներկայացրել էր iPhone 4S-ը: Նոր սարքը արտաքնապես չի տարբերվում նախորդ մոդելից, սակայն այն ավելի կատարելագործված է: iPhone 4S-ի վաճառքը կմեկնարկի հոկտեմբերի 14-ից ԱՄՆ-ում, Ավստրալիայում, Կանադայում, Ֆրանսիայում, Ճապոնիայում եւ Մեծ Բրիտանիայում:

Ереван/Медиамакс/. В первый же день предварительных продаж iPhone 4S Apple получила более 1 млн заказов.
Это абсолютный рекорд, самая популярная до этого модель смартфона - iPhone 4 - в первый день собрала лишь 600 тысяч заявок, пишет сегодня «Коммерсантъ.
«Мы просто поражены невероятной реакцией покупателей на анонс iPhone 4S. В первый же день число предварительных заказов на iPhone 4S превзошло показатели любого другого нового продукта от Apple, когда-либо представленного нами», - сказал старший вице-президент Apple Филипа Шиллер.
4 октября Apple представила iPhone 4S. Дизайн нового аппарата не отличается от предыдущей модели, но характеристики значительно улучшены. Продажи iPhone 4S стартуют 14 октября в США, Австралии, Канаде, Франции, Германии, Японии и Великобритании.