Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏելը (ապրանքանիշը՝ Beeline) ստացել է Global Google Cache պաշտոնական հոսթերի կարգավիճակ, ինչը նշանակում է, որ Google ծառայությունների էլեկտրոնային բովանդակությունը, որին դիմելու են Beeline ինտերնետ-ծառայությունների բաժանորդները, ավտոմատ կերպով պահպանվում է ԱրմենՏելի տեղական սերվերներում:
Քեշինգը (caching) հաճախակի հարցվող տվյալների պահպանումն է պրովայդերի միջանկյալ սերվերներում, ինչն արվում է այդ տվյալների՝ «սկզբնաղբյուր» հանդիսացող սերվերից անընդհատ ներբեռնումը կանխելու համար:
Այսպիսով, Google-ի առավել ճանաչված էլեկտրոնային համակարգերին միանալու արագությունը պայմանավորված կլինի մինչև ԱրմենՏելի սերվերների արագությամբ, իսկ ԱրմենՏելի արտաքին կապուղիների ծանրաբեռնվածությունը սերվերների գործարկումից հետո նվազել է 20%-ով, հայտնեցին ընկերության մամլո ծառայությունում:
Մշտապես պահպանվող ռեսուրսների թվում են վիդեոհոսթինգի ճանաչված ծառայություն` Youtube-ը, ինչպես նաև Google+ սոցիալական ցանցի, Google Maps և Google Earth ծառայությունների  ստատիկ բովանդակությունը:
«ԱրմենՏելը մեծ ուշադրություն է դարձնում հաճախորդների ցանկություններին և շարունակում է աջակցել երկրի ներսում ինտերնետ-տրաֆիկի տեղայնացմանը: Դրա շնորհիվ, էլ ավելի կբարձրանան Հայաստանի միասնական օպերատորի կողմից մատուցվող ինտերնետի արագությունն ու կայունությունը», - նշել է ԱրմենՏելի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

14:41 | 17.09.11 | Новости | 5730
Ереван/Медиамакс/. АрменТел (торговая марка Beeline) получил статус официального хостера Global Google Cache, что означает автоматическое сохранение на серверах АрменТел контента Google, к которому будут обращаться абоненты интернет-услуг Beeline.
Кэширование - это процесс сохранения часто запрашиваемой информации на промежуточных серверах провайдера, с целью предотвращения ее постоянной загрузки с сервера-источника.
Скорость доступа к наиболее популярным электронным ресурсам Google для абонентов Beeline будет определяться скоростью соединения до серверов компании «АрменТел», а нагрузка на внешние каналы АрменТел с момента запуска серверов сократилась примерно на 20%, сообщили в пресс-службе компании.
В числе ресурсов постоянного кэширования находится популярный сервис видеохостинга YouTube, статичный контент социальной сети Google+ и популярных ресурсов Google Maps и Google Earth.
«АрменТел внимательно относится к пожеланиям абонентов и продолжает содействовать локализации Интернет трафика внутри страны. Благодаря этому, скорость и стабильность интернетa, предоставляемого универсальным оператором Армении станет еще лучше», - сказал гендиректор АрменТел Игорь Климко.