17:17 | 09.09.11 | Նորություններ | 1889
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ի աջակցությամբ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնում սեպտեմբերի 10-ին մեկնարկում է կրթական երկու ծրագիր` “Օպ-արտ. Գույնի եւ ձեւի փոխակերպումներ» (5-11 տարեկան երեխաների համար)  եւ «Տպագրական արվեստի ներածություն» (12-32 տարեկանների համար):
Կրթական ծրագրերը կգործեն «Վիկտոր Վազարելի. Օպտիկական հեռանկարներ» ցուցահանդեսի շրջանակներում:
«Կրթական ծրագրերի նպատակն է նպաստել Վազարելիի բազմակողմանի արվեստի բացահայտմանը, զարգացնել երեխաների ստեղծագործական միտքը, ինչպես նաեւ ներկայացնել տպագրությունն իբրեւ արվեստի տեսակ», - նշել է Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի գործադիր տնօրենի պաշտոնակատար Վահագն Մարաբյանը:
«ԱրմենՏել-ի եւ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի համատեղ ծրագրերն ուղղված են երեխաների եւ երիտասարդների մշակութային զարգացմանն ու գեղագիտական դաստիարակությանը: Ես ուրախ եմ, որ համատեղ ուժերով մենք ներդրում ենք անում աճող սերնդի մշակութային զարգացման գործում` հանուն Հայաստանի պայծառ ապագայի», - ասել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

Ереван/Медиамакс/.При содействии компании АрменТел в Центре искусств Гафесчян 10 сентября стартуют две образовательные программы – “Оп-арт: Трансформация цвета и формы” (для детей 5-11 лет) и “Введение в типографическое искусство» (для молодых людей в возрасте 12-32 лет).
Программы будут действовать в рамках выставки «Виктор Вазарели: Оптические перспективы».
\'\'Цель образовательных программ - содействовать раскрытию всестороннего искусства Вазарели, развитие творческого мышления детей, а также представление типографии как вида искусства»,- отметил исполняющий обязанности исполнительного директора Центра искусств Гафесчян Ваагн Марабян.
“Совместные программы АрменТел и Центра искусств Гафесчян направлены на развитие и эстетическое воспитание детей и молодежи. Я рад, что совместными силами мы вносим вклад в дело культурного развития растущего поколения во имя светлого будущего Армении”,- сказал генеральный директор АрменТел Игорь Климко.