11:46 | 08.09.11 | Նորություններ | 2140
Երեւան/Մեդիամաքս/. Lenovo ընկերության Արեւելյան Եվրոպայի շուկայում սպառողական ապրանքների գծով տնօրեն Էնդրյու Բարոուն IFA ցուցահանդեսի ժամանակ Samsung-ի հասցեին լուրջ մեղադրանք է հնչեցրել:
Նա պնդում է, որ հարավկորեական ընկերությունն իրականում 2010 թվականի ընթացքում ոչ թե մեկ միլիոն Galaxy Tab է վաճառել (Samsung-ը շուկայում պլանշետների վաճառքի նման թիվ է նշել), այլ միայն 20 հազար:
Ինչպես գրում է 3Dnews-ը, այն ենթադրությունները, որ Samsung-ը չէր կարող այդքան մեծ քանակությամբ 7-դյույմանոց Galaxy Tab վաճառել, ավելի վաղ էլ էին ծագում դեֆիցիտի եւ հերթերի բացակայության պատճառով, սակայն վերլուծաբանների եւ դիտորդների մեծ մասը հանգում էր այն մտքի, որ Samsung-ը առնվազն մի քանի հարյուր հազար սարք է վաճառել:

11:46 | 08.09.11 | Новости | 2770
Ереван/Медиамакс/.Директор по потребительским товарам Lenovo на рынке Восточной Европы Эндрю Барроу озвучил серьезное обвинение в адрес Samsung во время выставки IFA.
Он утверждает, что южнокорейская компания в реальности продала в 2010 году вовсе не миллион Galaxy Tab (такая цифра поставленных на рынок планшетов называлась Samsung), а всего лишь 20 тысяч.
Как пишет 3Dnews, предположения о том, что Samsung не могла продать так много 7-дюймовых Galaxy Tab, как было отгружено, возникали и ранее из-за абсолютного отсутствия дефицита или же очередей, однако большая часть аналитиков и наблюдателей сходилась во мнении, что Samsung продала, по меньшей мере, несколько сотен тысяч устройств.