14:54 | 06.09.11 | Նորություններ | 5622
Երեւան/Մեդիամաքս/.Telcell ընկերությունը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաշվետեր հաճախորդներին այսօրվանից ընձեռել է հնարավորություն համալրել իրենց բանկային/քարտային հաշիվներն առանց Բանկ այցելելու:
Telcell վճարային համակարգը մշակել եւ ներդրել է հաշիվների համալրման շուրջօրյա ծառայություն: Այն անվճար է եւ հասանելի համակարգի շուրջ 400 վճարային տերմինալների միջոցով:
«Մանրածախ բանկային ծառայությունների շուկան կրկին գտնվում է վերելքում, ինչն իր հերթին հանգեցնում է բանկերի մասնաճյուղերի աշխատանքի ծանրաբեռնվածության  ավելացմանը: Մենք վստահ ենք, որ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդները կգնահատեն մեր ընկերության տերմինալների միջոցով հաշիվների համալրման պարզությունն ու հարմարավետությունը, իսկ ՎՏԲ-Հայաստան բանկը, ի դեմս մեզ, ձեռք կբերի դրամական միջոցների ընդունման ամբողջովին ավտոմատացված համակարգ`այլընտրանքային  դրամական միջոցների ընդունման թանկարժեք դրմարկղային ցանցերին եւ բանկոմատներին»,- նշեց «Թել-Սել» ընկերության մարքեթինգի տնօրեն Սերգեյ Ուսնունցը` մեկնաբանելով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հետ համագործակցության սկիզբը:
Իր հերթին «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ Մանրածախ բիզնեսի զարգացման դեպարտամենտի տնօրեն Արտակ Խաչատրյանն ասել է. «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մշտապես առաջնորդվում է բանկային ծառայությունների զարգացման նորարարական եւ հաճախորդների շահերին միտված մեթոդներով: Telcell ընկերության հետ համագործակցությունը եւս մեկ քայլ է` ուղղված Բանկի ակտիվ հաճախորդների հարմարավետության բարձրացմանն ու մատուցվող ծառայությունների շրջանակներիի ընդլայնմանը»:
TelCell համակարգի տերմինալների միջոցով հաշիվների համալրման գործընթացը բավականին պարզ է եւ մատչելի: Գործարքի ավարտին հաճախորդի բջջային հեռախոսահամարին է ուղարկվում գործարքը հաստատող անվճար SMS հաղորդագրություն, իսկ համալրված գումարը հաճախորդի հաշվին հասանելի է դառնում առավելագույնը մեկ բանկային օրվա ընթացքում:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հղումը գտնվում է TelCell տերմինալի «Ծառայությունների վճարում» բաժնի «Բանկեր, ԱՊՊԱ, ՈՒՎԿ-եր» ենթաբաժնում:

14:54 | 06.09.11 | News | 5718
Yerevan/Mediamax/. Telcell gave a new opportunity to the account holders of VTB Bank (Armenia) to replenish their bank/card accounts without visiting the Bank.
Telcell developed and introduced a 24-hour service of replenishing accounts. The service is free of charge and is available through 400 Telcell payment terminals.
“The retail banking market is again on top which in its turn entails increase in load on banks’ branches. We are sure that the clients of VTB Bank (Armenia) will assess the convenience and simplicity of replenishing accounts through our company’s payment terminals. In our person, VTB Bank (Armenia) obtains a fully automated channel of receiving monetary funds alternative to expensive spots and ATMs with cash-in functions\'\', noted \'\'Telcell\'\' CJSC Marketing Director Sergey Hyusnunts commenting on the start of cooperation with VTB Bank (Armenia).
In his turn, Director of Retail Business Development Department of VTB Bank (Armenia) Artak Khachatryan noted: “VTB Bank (Armenia) is always guided by client-oriented and innovative methods of developing banking services. Cooperation with Telcell is another step towards creating more convenient conditions and expanding the set of services provided to the Bank’s active clients”.
The process of replenishing accounts through Telcell terminals is rather simple and accessible. On the completion of the operation, a client receives an SMS confirming the replenishment and the replenished sum is available on the client’s account within one banking day at most.
The link of VTB Bank (Armenia) on Telcell terminal is located in the section of “Service Payment” and in the subsection of “Banks, CTP and UCO\".