12:17 | 06.09.11 | Նորություններ | 4460
Երեւան/Մեդիամաքս/. Ինտերնետ-պրովայդերներ Յուքոմ եւ Նետսիս ընկերությունների միավորման հիմնական նպատակը հոսթինգային ծառայությունների առաջխաղացումն է, այսօր ասել է Յուքոմ ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր Նետսիս ընկերության տնօրեն Գեւորգ Գեւորգյանի հետ համատեղ մամլո ասուլիսում Հայկ Եսայանն ասել է, որ Նետսիսն ունի որակյալ հոսթինգ-ծառայությունների մատուցման 11-ամյա փորձ եւ վայելում է բազմաթիվ կորպորատիվ բաժանորդների վստահությունը, մինչդեռ Յուքոմը ստեղծել է հզոր սերվերային հզորություններ եւ մտադիր է զարգացնել հոսթինգ ծառայությունների ուղղությունը:
«Յուքոմը նպատակ ունի ստեղծել նպաստավոր պայմաններ, որպեսզի հայկական վեբկայքերի սեփականատերերը շահագրգռված լինեն տեղակայել դրանք Հայաստանում», - ասել է Հայկ Եսայանը:
Ըստ Գեւորգ Գեւորգյանի, գործարքը նպաստավոր է նաեւ Նետսիս ընկերության համար,  քանի որ մինչ այժմ ընկերությունն իր ծառայությունների մատուցման ընթացքում լուծում էր «վերջին մղոնի» հարցը Արմենտել-ի DSL ցանցի միջոցով, «ինչն արդեն չի համապատասխանում հաճախորդների պահանջներին»:
Ըստ բանախոսների, ընկերությունները կմիավորվեն Յուքոմ-ի բրենդի ներքո: Հայկ Եսայանի խոսքերով, միաձուլման գործարքը եւ ընկերությունների տեխնիկական հզորությունների ինտեգրման գործընթացը կտեւեն շուրջ 6 ամիս, իսկ մինչ այդ Նետսիս-ը կշարունակի գործել, որպես առանձին ընկերություն:

Ереван/Медиамакс/. Основной целью слияния интернет-провайдеров Юком и Нетсис является продвижение услуг хостинга, сказал сегодня директор Юком Айк Есаян.
Как сообщает Медиамакс, выступая сегодня в Ереване на совместной пресс-конференции с директором Нетсис Геворгом Геворгяном, Айк Есаян сказал, что у Нетсиса 11-летний опыт предоставления качественных услуг хостинга, и компания пользуется уважением многочисленных корпоративных клиентов, а Юком обладает серьезными серверными мощностями и намерена продвигать услуги хостинга.
«Юком намерена создать благоприятные условия, чтобы владельцы армянских веб-ресурсов были заинтересованы размещать их в Армении», - сказал Айк Есаян.
По словам Геворга Геворгяна, сделка благоприятна также для Нетсис, поскольку в процессе предоставления услуг компания решала вопрос «последней мили» посредством DSL-сети Арментел, «что уже не соответствует потребностям клиентов».
Компании обьединятся под брендом Юком. По словам Айка Есаяна, сделка и процесс интеграции технических мощностей компаний продлятся около 6 месяцев, а до этого Нетсис продолжит действовать в качестве отдельной компании.