12:17 | 06.09.11 | Նորություններ | 4460
Երեւան/Մեդիամաքս/. Ինտերնետ-պրովայդերներ Յուքոմ եւ Նետսիս ընկերությունների միավորման հիմնական նպատակը հոսթինգային ծառայությունների առաջխաղացումն է, այսօր ասել է Յուքոմ ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր Նետսիս ընկերության տնօրեն Գեւորգ Գեւորգյանի հետ համատեղ մամլո ասուլիսում Հայկ Եսայանն ասել է, որ Նետսիսն ունի որակյալ հոսթինգ-ծառայությունների մատուցման 11-ամյա փորձ եւ վայելում է բազմաթիվ կորպորատիվ բաժանորդների վստահությունը, մինչդեռ Յուքոմը ստեղծել է հզոր սերվերային հզորություններ եւ մտադիր է զարգացնել հոսթինգ ծառայությունների ուղղությունը:
«Յուքոմը նպատակ ունի ստեղծել նպաստավոր պայմաններ, որպեսզի հայկական վեբկայքերի սեփականատերերը շահագրգռված լինեն տեղակայել դրանք Հայաստանում», - ասել է Հայկ Եսայանը:
Ըստ Գեւորգ Գեւորգյանի, գործարքը նպաստավոր է նաեւ Նետսիս ընկերության համար,  քանի որ մինչ այժմ ընկերությունն իր ծառայությունների մատուցման ընթացքում լուծում էր «վերջին մղոնի» հարցը Արմենտել-ի DSL ցանցի միջոցով, «ինչն արդեն չի համապատասխանում հաճախորդների պահանջներին»:
Ըստ բանախոսների, ընկերությունները կմիավորվեն Յուքոմ-ի բրենդի ներքո: Հայկ Եսայանի խոսքերով, միաձուլման գործարքը եւ ընկերությունների տեխնիկական հզորությունների ինտեգրման գործընթացը կտեւեն շուրջ 6 ամիս, իսկ մինչ այդ Նետսիս-ը կշարունակի գործել, որպես առանձին ընկերություն:

12:17 | 06.09.11 | News | 6103
Yerevan/Mediamax/. The main goal of merging of Ucom and Netsys internet providers is to promote hosting services, Ucom Director Hayk Yesayan said today.
Mediamax reports that speaking at a joint press conference with Director of Netsys Gevorg Gevorgyan in Yerevan today, Hayk Yesayan said that Netsys has 11-year experience in providing qualitative hosting services and the company gained the respect of many corporate clients, whereas Ucom has serious server capacities and is going to promote hosting services.
“Ucom intends to create favorable conditions to make the owners of Armenian web-resources be interested in placing them in Armenia,” Hayk Yesayan said.
According to Gevorg Gevorgyan, the deal was also profitable for Netsys, as in the process of provision of services the company was resolving the issue of the “last mile” through ArmenTel’s DSL-network “which doesn’t meet the clients’ requirements either”.
The companies will merge under Ucom brand. According to Hayk Yesayan, the deal and the process of integration of companies’ technical capacities will last about 6 months. Until that Netsys will continue to operate as a separate company.