13:02 | 23.08.11 | Նորություններ | 19196
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանում մեկնարկել են Samsung Electronics ընկերության մուլտիմեդիա հնարավորություններով Smart TV հեռուստացույցների վաճառքները:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Samsung Electronics-ի հայաստանյան ներկայացուցչության ղեկավար Անդրանիկ Շահբազյանն այսօր տեղեկացրել է, որ “Զիգզագ” խանութների ցանցում եւ Samsung ֆիրմային խանութներում, որտեղ վաճառվելու են հեռուստացույցները, արդեն ներկայացված է Smart TV-ի 30 մոդելների մեծ մասը, որոնց գինը տատանվում է 190 հազ. դրամից մինչեւ շուրջ 1 մլն դրամ:
Smart-հեռուստացույցները օժտված են սմարթֆոններին բնորոշ հնարավորություններով. դրանցով կարելի է մուտք գործել ինտերնետ, ներբեռնել ֆայլեր, մուտք գործել սոցիալական ցանցեր եւ այլ կայքեր, այդ թվում՝ հայալեզու, օգտվել Skype-ից եւ այլն:
Անդրանիկ Շահբազյանի փոխանցմամբ, գրեթե բոլոր Smart TV մոդելները ապահովում են եռաչափ ֆորմատի ցուցադրում (3D), օժտված են LED (սկսած D5500 սերիայից) եւ պլազմային (սկսած D6900 սերիայից) էկրաններով:
Samsung-ի հայաստանյան ներկայացուցչության ղեկավարը տեղեկացրել է նաեւ, որ Հայաստան ներմուծված բոլոր Smart TV հեռուստացույցները արտադրվել են ընկերության եվրոպական գործարաններում եւ հատուկ Հայաստանի համար, ինչի մասին վկայում են «Արտադրված է Հայաստանի համար» մակնշմամբ հոլոգրաֆիկ նշանները:
«Հոլոգրաֆիկ նշանի առկայությունը երաշխիք է Եվրոպայում արտադրված օրիգինալ Samsung հեռուստացույցների ձեռքբերման, ինչպես նաեւ արտադրողի կողմից պաշտոնական երաշխիքային սպասարկման համար»,- ասել է Անդրանիկ Շահբազյանը, հավելելով, որ բոլոր հեռուստացույցների համար կտրվի 2 տարվա երաշխիք:

13:02 | 23.08.11 | News | 18709
Yerevan/Mediamax/. The sale of Smart TV multimedia TV sets produced by Samsung Electronics started in Armenia.
Head of Armenian representative office of Samsung Electronics Andranik Shahbazayan stated today that the majority of 30 Smart TV models are already presented in “Zigzag” shop chains and Samsung brand shops where the TV sets will be sold, Mediamax reports. The price for the TV sets ranges from AMD 190 000 up to about AMD1mln.
Smart-TV sets have some capacities typical of smartphones. They allow connecting to the Internet, downloading files, logging into social networks and visiting other sites (including sites in the Armenian language) as well as using Skype.
According to Andranik Shahbazyan, almost all Smart TV models provide 3D image, besides they have LED (starting from D5500 line) and plasma screens (starting from D6900 line).
The head of the Samsung’s Armenian representation office informed that all Smart TV sets imported to Armenia are produced in the company’s European plants specially for Armenia which is indicated by “made for Armenia” holographic signs.
“Holographic signs are a guarantee for purchasing Samsung original TV sets produced in Europe as well as for official guarantee services provided by the manufacturer”, he said adding that a 2-year guarantee will be given on all the TV sets.