12:14 | 09.08.11 | Նորություններ | 3817
Երեւան/Մեդիամաքս/.“ԱրմենՏել” ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) այսօր հայտարարել է Հայաստանում 3G ցանցի էական ընդլայնման մասին:
Ընկերության մամուլի ծառայության հաղորդագրության համաձայն, 2011թ-ի օգոստոսի 8-ի դրությամբ երրորդ սերնդի ցանցը գործարկվել է Ագարակ, Աշոցք, Բերդ, Եղեգնաձոր, Քաջարան, Մարալիկ, Մեղրի, Նոյեմբերյան, Սիսիան, Ստեփանավան, Թալին, Տաշիր, Ճամբարակ քաղաքներում, ինչպես նաեւ ՀՀ մի շարք գյուղական համայնքներում: Ծածկույթի գոտու ընդլայնմանը զուգահեռ Հայաստանի խոշոր քաղաքներում 3G կապի տասնյակ նոր կայաններ շահագործման են հանձնվել ի լրումն գործողների:
““ԱրմենՏել” ընկերությունը հետեւողականորեն ավելացնում է Հայաստանում 3G ցանցի հզորությունը եւ ընդլայնում ծածկույթը, տրամադրելով որակյալ բջջային կապ, գերաարագ ինտերնետ եւ ժամանակակից այլ ծառայություններ Հայաստանի բոլոր մարզերի բնակիչներին: Ցանցի ընդլայնումը եւ արդիականացումը թույլ են տալիս մեզ հանդես գալ նոր առաջարկներով, որոնք դարձնում են մեր ծառայությունները հաճախորդների համար ավելի գրավիչ եւ հարմարավետ”,- նշել է “ԱրմենՏել”-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Beeline 3G ցանցը ծածկում է Հայաստանի շուրջ 150 բնակավայր, որտեղ բնակվում է շուրջ 2.9 մլն. մարդ: Նշենք, որ “ԱրմենՏել” ընկերությունն առաջին օպերատորն է, որ Հայաստանում գործարկեց երրորդ սերնդի բջջային ցանցը. 2008թ-ի հունիս ամսին` փորձնական, իսկ 2008թ-ի սեպտեմբերին` կոմերցիոն շահագործման:

12:14 | 09.08.11 | Новости | 5013
Ереван /Медиамакс/.  По состоянию на 8 августа 2011 года сеть третьего поколения запущена в Агараке, Ашоцке, Берде, Ехегнадзоре, Каджаране, Маралике, Мегри, Ноемберяне, Сисиане, Степанаване, Талине, Ташире,  Чамбараке и ряде сельских общин страны. Параллельно с расширением зоны покрытия, десятки новых станций 3G введены в дополнение к действующим в крупных городах Армении.
«Мы последовательно осуществляем инвестиции в расширение географии и емкости сети 3G, предоставляя качественную мобильную связь, высокоскоростной Интернет  и другие современные услуги от Beеline жителям всех регионов Армении. Расширение и модернизация сети позволят нам выступить с новыми предложениями, которые сделают наши услуги более удобными и привлекательными для клиентов», - сказал генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко.
Сеть 3G Beeline покрывает около полутора сотен населенных пунктов Армении с населением более 2,9 миллиона человек. Отметим, что компания «АрменТел» является первым оператором, внедрившим сотовую сеть третьего поколения на территории Армении: в  июне 2008 года – в опытно-коммерческую, а в сентябре 2008 года – в коммерческую эксплуатацию.