12:14 | 09.08.11 | Նորություններ | 3817
Երեւան/Մեդիամաքս/.“ԱրմենՏել” ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) այսօր հայտարարել է Հայաստանում 3G ցանցի էական ընդլայնման մասին:
Ընկերության մամուլի ծառայության հաղորդագրության համաձայն, 2011թ-ի օգոստոսի 8-ի դրությամբ երրորդ սերնդի ցանցը գործարկվել է Ագարակ, Աշոցք, Բերդ, Եղեգնաձոր, Քաջարան, Մարալիկ, Մեղրի, Նոյեմբերյան, Սիսիան, Ստեփանավան, Թալին, Տաշիր, Ճամբարակ քաղաքներում, ինչպես նաեւ ՀՀ մի շարք գյուղական համայնքներում: Ծածկույթի գոտու ընդլայնմանը զուգահեռ Հայաստանի խոշոր քաղաքներում 3G կապի տասնյակ նոր կայաններ շահագործման են հանձնվել ի լրումն գործողների:
““ԱրմենՏել” ընկերությունը հետեւողականորեն ավելացնում է Հայաստանում 3G ցանցի հզորությունը եւ ընդլայնում ծածկույթը, տրամադրելով որակյալ բջջային կապ, գերաարագ ինտերնետ եւ ժամանակակից այլ ծառայություններ Հայաստանի բոլոր մարզերի բնակիչներին: Ցանցի ընդլայնումը եւ արդիականացումը թույլ են տալիս մեզ հանդես գալ նոր առաջարկներով, որոնք դարձնում են մեր ծառայությունները հաճախորդների համար ավելի գրավիչ եւ հարմարավետ”,- նշել է “ԱրմենՏել”-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Beeline 3G ցանցը ծածկում է Հայաստանի շուրջ 150 բնակավայր, որտեղ բնակվում է շուրջ 2.9 մլն. մարդ: Նշենք, որ “ԱրմենՏել” ընկերությունն առաջին օպերատորն է, որ Հայաստանում գործարկեց երրորդ սերնդի բջջային ցանցը. 2008թ-ի հունիս ամսին` փորձնական, իսկ 2008թ-ի սեպտեմբերին` կոմերցիոն շահագործման:

According to the statement made by the company's press service, as of August 8, the 3G network was operating in the towns of Agarak, Ashotsk, Berd, Yeghegnadzor, Kajaran, Maralik, Meghri, Noyemberyan, Sisian, Stepanavan, Talin, Tashir, Chambarak as well as in a number of rural communities of Armenia. Together with the expansion of the coverage zone, dozens of new 3G network stations have been put into operation in Armenia’s big towns in addition to those currently operating.
''''ArmenTel'' consistently  increases the 3G network’s capacity in Armenia and expands the coverage providing a quality mobile communication, high-speed internet and other  up-to-date services to the residents of all Armenia's regions. The expansion and modernization of the network allow us presenting new offers which make our services more appealing and comfortable for clients'', noted ''ArmenTel'' CEO Igor Klimko.
Beeline 3G networks cover about 150 settlements in Armenia with 2.9mln residents. It should be noted that ''ArmenTel'' was the first operator to launch 3G mobile network in Armenia: in June 2008- test operation, and in September 2008 – the commercial operation took place.