11:39 | 29.07.11 | Նորություններ | 2912
Երեւան/Մեդիամաքս/. Facebook-ի հիմնադիր Մարկ Ցուկերբերգը գլխավորում է Guardian թերթի կողմից կազմված` Մեծ Բրիտանիայի ԶԼՄ-ների ամենաազդեցիկ անձանց ցուցակը:
Նախորդ տարի առաջին հորիզոնականն էին զբաղեցնում News Corporation-ի ղեկավար Ռուպերտ Մերդոքը եւ նրա որդի Ջեյմս Մերդոքը: Սակայն վերջերս տեղի ունեցած սկանդալը խարխլեց նրանց դիրքերը, եւ Ջեյմս Մերդոքը լքեց առաջին տասնյակը:
Ինչպես հաղորդում է ԻՏԱՐ-ՏԱՍՍ-ը, երկրորդ հորիզոնականում է Twitter-ի հիմնադիր Ջեք Դորսին, երրորդում` Google-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Լարի Փեյջը, չորրորդ հորիզոնականում` BBC-ի գլխավոր տնօրեն Մարկ Թոմփսոնը: Հնգյակը եզրափակում է Apple կորպորացիայի ղեկավար Սթիվ Ջոբսը:

11:39 | 29.07.11 | Новости | 3100
Ереван/Медиамакс/. Создатель Facebook Марк Цукерберг возглавил список наиболее влиятельных лиц в современных СМИ Великобритании, составленный газетой Guardian.
В предыдущие годы данную позицию занимали глава корпорации News Corporation Руперт Мердок и его сын Джеймс Мердок. Однако недавний скандал подорвал их позиции, и Джеймс Мердок покинул первую десятку.
Как сообщает ИТАР-ТАСС, на второй позиции в рейтинге - создатель Twitter Джек Дорси. На третьей - главный исполнительный директор Google Ларри Пейдж. На четвертой - гендиректор BBC Марк Томпсон. Первую пятерку замыкает глава американской корпорации Apple Стив Джобс.