Երեւան/Մեդիամաքս/. Beeline-ի բաժանորդներին Ռուսաստանում հնարավորություն է ընձեռվել իրենց բջջային հեռախոսներից կանխիկ գումար փոխանցել արտերկիր` համաձայնագիր կնքելով «Յունիստրիմ» դրամական փոխանցումների համակարգի հետ:
Ինչպես այսօր գրում է «Վեդոմոստի»-ն, դրամական փոխանցումը կարելի է իրականացնել 6 երկիր` Ուկրաինա, Տաջիկստան, Հայաստան, Մոլդովա, Ղրղզստան եւ Վրաստան:
Մինչ օրս բջջային հաշվից կարելի էր կանխիկ գումար փոխանցել միայն Ռուսաստանի տարածքում: Փոխանցումը կարելի է կատարել 3 ճանապարհով` կայքի, iPhone-ի հատուկ ծրագրի եւ Android-ի կառավարմամբ աշխատող սմարթֆոնների, ինչպես նաեւ sms-ների միջոցով:
Մեկանգամյա փոխանցման առավելագույն գումարը սահմանափակված է 14 000 ռուբլով, ընդ որում մեկ օրվա ընթացքում կարելի է կատարել 15 000 ռուբլի ընդհանուր գումարի ոչ ավելի, քան 10 փոխանցում:
Բջջային հաշվից փոխանցվող գումարից գանձվող միջնորդավճարը կազմում է գումարի 5,95%-ը: Դա ավելի շատ է, քան ավանդական դրամային փոխանցումների համակարգում (մոտ 1,5%):

10:21 | 18.07.11 | News | 8811
Yerevan/Mediamax/. Beeline subscribers in Russia now can transfer money abroad from their mobile account, concluding an agreement with “Unistream” money transfer system.
As “Vedomosti” newspaper writes today, one can transfer money to six countries – Ukraine, Tajikistan, Armenia, Moldova, Kirgizstan and Georgia.
Up till now, the subscribers could transfer money inside Russia only. Money can be transferred via a web site, special program designed for Android based iPhones and smartphones as well as sms-messages.
The maximal amount of the sum to be transferred is limited- 14 000 Russian rubles, and no more than 10 transfers totaling 15 000 Russian rubles can be transferred during a day.
Commission charges, the operator takes from the mobile account with the sum of the transfer, makes 5,95% of the amount. It is much more than in traditional money transfer systems (about 1,5%).