Երեւան/Մեդիամաքս/. Beeline-ի բաժանորդներին Ռուսաստանում հնարավորություն է ընձեռվել իրենց բջջային հեռախոսներից կանխիկ գումար փոխանցել արտերկիր` համաձայնագիր կնքելով «Յունիստրիմ» դրամական փոխանցումների համակարգի հետ:
Ինչպես այսօր գրում է «Վեդոմոստի»-ն, դրամական փոխանցումը կարելի է իրականացնել 6 երկիր` Ուկրաինա, Տաջիկստան, Հայաստան, Մոլդովա, Ղրղզստան եւ Վրաստան:
Մինչ օրս բջջային հաշվից կարելի էր կանխիկ գումար փոխանցել միայն Ռուսաստանի տարածքում: Փոխանցումը կարելի է կատարել 3 ճանապարհով` կայքի, iPhone-ի հատուկ ծրագրի եւ Android-ի կառավարմամբ աշխատող սմարթֆոնների, ինչպես նաեւ sms-ների միջոցով:
Մեկանգամյա փոխանցման առավելագույն գումարը սահմանափակված է 14 000 ռուբլով, ընդ որում մեկ օրվա ընթացքում կարելի է կատարել 15 000 ռուբլի ընդհանուր գումարի ոչ ավելի, քան 10 փոխանցում:
Բջջային հաշվից փոխանցվող գումարից գանձվող միջնորդավճարը կազմում է գումարի 5,95%-ը: Դա ավելի շատ է, քան ավանդական դրամային փոխանցումների համակարգում (մոտ 1,5%):

Ереван/Медиамакс/. Абоненты Beeline в России получили возможность переводить наличные деньги за рубеж со своего мобильного счета, заключив соглашение с системой денежных переводов «Юнистрим».
Как пишут сегодня «Ведомости», деньги можно переводить в шесть стран – в Украину, Таджикистан, Армению, Молдавию, Киргизию и Грузию.
До сих пор переводить наличные деньги с мобильного счета можно было только внутри России. Перевести деньги можно тремя способами: через сайт, специальную программу для iPhone и смартфонов под управлением Android, а также с помощью sms.
Максимальная сумма разового перевода ограничена 14 000 руб., при этом за сутки можно сделать не больше 10 переводов на общую сумму 15 000 руб.
Комиссия, которую оператор снимает с мобильного счета вместе с суммой перевода, составляет 5,95% от суммы. Это намного больше, чем в традиционных системах денежных переводов (примерно 1,5%).