17:40 | 16.06.11 | Նորություններ | 3126
ԱրմենՏել ընկերությունը (ապրանքանիշը` Beeline) հայտարարում է Հայաստանի մարզերում Hi-Line “Մեգա ամառ” ակցիայի մեկնարկի մասին:
Ակցիայի շրջանակներում Հայաստանի բոլոր մարզերի բնակիչները, բացի Երևանից, միանալով  Hi-Line “Մեգա+” ծառայության անսահմանափակ սակագնային փաթեթներից որևէ մեկին կստանան հնարավորություն առաջին երեք ամիսներն օգտվել ծառայությունից անվճար: Առաջարկն ուժի մեջ է մինչև 2011թ-ի հուլիսի 15-ը:
“Կապի ինտեգրված օպերատոր, “ԱրմենՏել” ընկերության այս նոր առաջարկն առաջին հերթին ունի սոցիալական ուղղվածություն: Այն ուղղված է ինտերնետից օգտվելու մշակույթի բարձրացմանը գյուղական տարածքներում և մեր հանրապետության ոչ մեծ քաղաքներում` դարձնելով միացումն ավելի հարմարավետ և մատչելի”, - նշեց ԱրմենՏել ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
“Մեգա+256”, “Մեգա+512” և “Մեգա+1024” սակագնային փաթեթներում գիշերային ժամերին սկսած 01:00-ից մինչև 09:00 կրկնակի անգամ ավելանում է` ինչպես ելքային, այնպես էլ մուտքային ինտերնետ-տրաֆիկի արագությունը: “Մեգա+2048” ՍՓ-ում մուտքային կապուղու թողունակությունը կավելանա մինչև 3 Մբ/վ, իսկ ելքային կապուղունը կկազմի 896 Կբ/վ:
Ակցիայի շրջանակներում Hi-Line “Մեգա+” ծառայությանը միանալու պայմանագիր կնքելուց  բաժանորդին անվճար տրամադրվում է ADSL-մոդեմ և չի գանձվում միացման վճարը:  Առաջին երեք ամիսների ընթացքում բաժանորդը չի կարող փոխել ծառայության սակագնային փաթեթը, իսկ հաջորդող 9 ամիսների ընթացքում բաժանորդը կարող է վերակնքել իր պայմանագիրը և անցնել դեպի ավելի բարձր արագություն ապահովող “Մեգա+” սակագնային փաթեթ:
Պայմանագրի կնքմանը հաջորդող 12 ամսվա ընթացքում ծառայությունից հրաժարվելու դեպքում բաժանորդը վճարում է “Մեգա+” սակագնային փաթեթի և նույն արագությամբ Hi-Line անսահմանափակ սակագնային փաթեթի համար նախատեսված ամսավճարների տարբերությունը` օգտագործման ժամանակահատվածի համար, ինչպես նաև մոդեմի արժեքը:

17:40 | 16.06.11 | News | 4942
Within the framework of the campaign, the residents of all regions of the country, except for Yerevan, who connect to one of Hi-Line unlimited tariff plans “Mega+”, will get the chance to use the service free of charge for the first three months. The offer is in effect till July 15, 2011.
“The new offer from the universal operator of Armenia is first of all of social nature and aims at increasing the level of internetization exactly in rural areas and in small towns of our country, making connection to the network more affordable and comfortable”, General Director of ArmenTel Igor Klimko said.
In “Mega+256”, “Mega+512” and “Mega+1024” in night time (starting from 01:00 to 09:00) the speed is doubled both for download and upload internet. In “Mega+2048” the transmission capacity of download in night time has been increased to 3Mb/sec, and the transmission capacity of upload makes 896kb/sec.
If a contract is signed for rendering the service in the frames of Hi-Line “Mega Summer” campaign, modem and activation are provided to the customer free of charge. The first three months the subscribers cannot change the tariff plan of the service, and in the course of the next 9 months, the customer can shift to a Hi-Line “Mega+” tariff plan, which will provide higher speed.
In case of renouncement of the service in the course of 12 months from the moment of concluding the agreement, the subscriber pays for the difference of tariffs for the monthly subscriber fee between Hi-Line unlimited tariff plan and “Mega+” tariff plan of the analogous speeds for the period of use and the cost of the modem.