14:21 | 27.05.11 | Նորություններ | 4621
ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարությունը եւ “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ը սկսում են ավագ դպրոցների աշակերտների մասնագիտական կողմնորոշմանն ուղղված համագործակցություն
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարությունը, Երիտասարդ մասնագետների կողմնորոշման կենտրոնը եւ “ՎիվաՍել-ՄՏՍ” ընկերությունը այսօր ավագ դպրոցների աշակերտների մասնագիտական կողմնորոշմանն ուղղված համագործակցության համաձայնագիր են ստորագրել :
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանն ասել է, որ “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”- ում արդեն այսօր հետաքրքրված են մասնագետների պատրաստմամբ, որոնք հետագայում կարող են ընկերության աշխատակիցներ դառնալ:
Ծրագրի շրջանակներում մասնագիտական կողմնորոշման կենտրոնի աշխատակիցները ավագ դպրոցների աշակերտների հետ խորհրդատվական հանդիպումներ կանցկացնեն բուհում հետագա մասնագիտության ընտրության հարցով: Ավագ դասարանների աշակերտները կայցելեն “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի կենտրոնական գրասենյակ եւ տեղում ավելի մանրամասն կծանոթանան այս պահին ընկերությունում ավելի մեծ պահանջարկ ունեցող մասնագիտություններին: Ներկայումս ծրագրում արդեն ներառված են 10 ավագ դպրոցներ:
“ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը նշել է, որ հետագա մասնագիտություն ընտրելու համար ավագ դասարանների աշակերտներն արդեն այսօր կարող են ծանոթանալ ընկերության առաջարկներին: Նրա խոսքերով, այսօր աշխատանքի շուկայում որոշ մասնագիտությունների մասնագետների ավելցուկ եւ պակասուրդ կա, եւ տվյալ ծրագիրը կօգնի որոշակի հավասարակշռություն ստեղծել:

14:21 | 27.05.11 | Новости | 4576
Минобразования Армении и «ВиваСелл-МТС» начинают сотрудничество по профориентации учеников старших школ
Ереван/Медиамакс/. Министерство образования и науки Армении, Центр профессиональной ориентации молодежи и компания «ВиваСелл-МТС» подписали сегодня соглашение о начале сотрудничества по профориентации учеников старших школ.
Как сообщает Медиамакс, министр образования и науки Армении Армен Ашотян сказал, что в «ВиваСелл-МТС» уже сегодня заинтересованы в подготовке специалистов, которые в дальнейшем могут стать сотрудниками компании.
В рамках программы сотрудники Центра ориентации проведут со старшеклассниками консультативные встречи в вопросе выбора будущей специальности в вузе. Старшеклассники посетят головной офис «ВиваСелл-МТС» и на месте подробнее ознакомятся со специальностями, которые на сегодняшний день пользуются большим спросом в компании. На данный момент в программе уже задействовано 10 старших школ.
Гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян отметил, что для выбора будущей профессии старшеклассники могут уже сейчас познакомиться с предложениями компании. По его словам, сегодня на рынке труда есть излишек специалистов некоторых специальностей и нехватка других, и данная программа поможет создать некоторое равновесие.