15:40 | 24.02.11 | Նորություններ | 4889
Պատասխանելով օգտագործվող թրաֆիկի միջին ծավալի մասին Մեդիամաքս-ի հարցին` «ԱրմենՏել» ՓԲԸ (Beeline ապրանքանիշ) հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանն ասել է.
««ԱրմենՏել»-ի պարագայում հարցը միանշանակ պատասխան չունի, քանի որ մենք ինտերնետ-հասանելիության ծառայություններ ենք առաջարկում տարբեր տեխնոլոգիաներով: Բաժանորդի օգտագործած տեխնոլոգիան որոշում է արագությունն ու թրաֆիկի առավելագույն ծավալը: Այդ պատճառով խոսել Beeline-ի մեկ բաժանորդի կողմից օգտագործվող թրաֆիկի «միջին» ծավալի մասին այնքան էլ ճիշտ չէ: Մեր ցանցում թրաֆիկի քանակի մասին պատկերացում կազմելու համար մենք խոսում ենք այն մասին, թե ընդհանուր առմամբ ինչ ծավալ է անցնում մեր արտաքին կապուղիներով: Ներկայումս դա կազմում է մեկ շաբաթում ավելի քան 300 Տբ: Լրացուցիչ եւս մեկ հանգամանք. ի տարբերություն այլ օպերատորների, «ԱրմենՏել»-ը այն քչերից է, որը տրամադրում է իսկապես անսահմանափակ ինտերնետ (Hi-Line ծառայություն): Hi-Line անսահմանափակ սակագնային փաթեթների արագությունը օգտագործման ընթացքում արհեստականորեն չի սահմանափակվում` անկախ օգտագործված թրաֆիկի ծավալից»:
Պատասխանելով օգտագործվող թրաֆիկի միջին ծավալի մասին Մեդիամաքս-ի հարցին` «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի մամուլի ծառայությունում ասել են, որ «հարցը պարունակում է «Էլեկտրոնային հաղորդակցությունների մասին» ՀՀ օրենքով պաշտպանվող տեղեկատվություն»:

15:40 | 24.02.11 | News | 4933
Answering the question of Mediamax on average volumes of consumed traffic, head of “ArmenTel” CJSC (Beeline brand) Public Relations Service Anush Begloyan stated:
“In case of ArmenTel, the question does not have a definite answer, since we offer services of internet access by different technologies. The technology, which the subscriber uses, defines the speed of access and the maximum volume of traffic. This is why, it is not completely correct to speak of the “average” volume of traffic, used by Beeline customers. In order to form an idea on the volume of traffic in our network we speak of the volume that passes through our external channels in general. At present, it makes over 300Tb a week. Additional circumstance is the fact that as opposed to other operators, “ArmenTel” is one of the few to provide real unlimited internet (Hi-Line service). In unlimited tariff plans, Hi-Line speed is not limited artificially in the course of use, irrespective of the used traffic volume”.
Answering the question of Mediamax on the average volumes of consumed traffic, the press service of “VivaCell-MTS” stated that “the request contains information, protected by the law of the Republic of Armenia “On Electronic Communications”.