15:40 | 24.02.11 | Նորություններ | 4889
Պատասխանելով օգտագործվող թրաֆիկի միջին ծավալի մասին Մեդիամաքս-ի հարցին` «ԱրմենՏել» ՓԲԸ (Beeline ապրանքանիշ) հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանն ասել է.
««ԱրմենՏել»-ի պարագայում հարցը միանշանակ պատասխան չունի, քանի որ մենք ինտերնետ-հասանելիության ծառայություններ ենք առաջարկում տարբեր տեխնոլոգիաներով: Բաժանորդի օգտագործած տեխնոլոգիան որոշում է արագությունն ու թրաֆիկի առավելագույն ծավալը: Այդ պատճառով խոսել Beeline-ի մեկ բաժանորդի կողմից օգտագործվող թրաֆիկի «միջին» ծավալի մասին այնքան էլ ճիշտ չէ: Մեր ցանցում թրաֆիկի քանակի մասին պատկերացում կազմելու համար մենք խոսում ենք այն մասին, թե ընդհանուր առմամբ ինչ ծավալ է անցնում մեր արտաքին կապուղիներով: Ներկայումս դա կազմում է մեկ շաբաթում ավելի քան 300 Տբ: Լրացուցիչ եւս մեկ հանգամանք. ի տարբերություն այլ օպերատորների, «ԱրմենՏել»-ը այն քչերից է, որը տրամադրում է իսկապես անսահմանափակ ինտերնետ (Hi-Line ծառայություն): Hi-Line անսահմանափակ սակագնային փաթեթների արագությունը օգտագործման ընթացքում արհեստականորեն չի սահմանափակվում` անկախ օգտագործված թրաֆիկի ծավալից»:
Պատասխանելով օգտագործվող թրաֆիկի միջին ծավալի մասին Մեդիամաքս-ի հարցին` «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի մամուլի ծառայությունում ասել են, որ «հարցը պարունակում է «Էլեկտրոնային հաղորդակցությունների մասին» ՀՀ օրենքով պաշտպանվող տեղեկատվություն»:

15:40 | 24.02.11 | Новости | 5199
Отвечая на вопрос Медиамакс о средних объемах потребляемого трафика, руководитель службы по связям с общественность ЗАО «АрменТел» (бренд Beeline) Ануш Беглоян сказала:
«В случае АрменТел вопрос не имеет однозначного ответа, поскольку мы предлагаем  услуги доступа в Интернет по различным технологиям. Технология, которую использует абонент, определяет скорость доступа и максимальное количество трафика. Поэтому говорить о «среднем» количестве трафика, используемого клиентами Beeline, не совсем корректно. Для получения представления о количестве трафика в нашей сети мы говорим о том, какой объем проходит через наши внешние каналы в целом. В настоящее время - это более 300 Тб в неделю. Дополнительным обстоятельством служит тот факт, что в отличие от других операторов, «АрменТел» один из немногих предоставляет по-настоящему безлимитный Интернет (услуга Hi-Line). На безлимитных тарифных планах Hi-Line скорость в течение использования не ограничивается искусственно, вне зависимости от использованного объема трафика».
Отвечая на вопрос Медиамакс о средних объемах потребляемого трафика, в пресс-службе ВиваСелл-МТС сказали, что «запрос содержит информацию, защищенную законом Республики Армения «Об электронных коммуникациях»».