10:50 | 29.12.10 | Նորություններ | 4391
Երեւան/Մեդիամաքս/. Ամանորի նախաշեմին Orange-ը նվեր է պատրաստել «Առաքելություն Հայաստան» բարեգործական հասարակական կազմակերպության խնամքի տակ գտնվող 50 միայնակ եւ ոչ շարժունակ ծերերի համար` տրամադրելով հատուկ «Հոգատար հեռախոսներ»:
Այս հեռախոսը հնարավորինս պարզեցված է, ունի մեծ ստեղներ ու էկրան, հայերեն մենյու, եւ հնարավորություն է ընձեռում մեկ` «Շտապ օգնություն» կոճակի սեղմումով կապ հաստատել նախապես գրանցված մինչեւ 5 հեռախոսահամարի հետ:
Այս հեռախոսի օգնությամբ միայնակ ծերերն անհրաժեշտության դեպքում կկարողանան հեշտությամբ կապ հաստատել «Առաքելություն Հայաստան» կազմակերպության աշխատակիցների հետ:
«Հաղորդակցվելն առաջնային անհրաժեշտություն է բոլորի համար, եւ մենք` որպես հեռահաղորդակցության ընկերություն, երջանիկ ենք մեր այս փոքրիկ նվերով հաղորդակցումը հասանելի դարձնել միայնակ ծերերին, որոնք միշտ չէ, որ կարող են օգտվել բջջային կապից եւ հեռահաղորդակցության ժամանակակից միջոցներից», ասաց Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:

10:50 | 29.12.10 | News | 4659
Yerevan/Mediamax/. On New Year’s Eve, Orange Armenia has prepared a special gift for 50 immobile old people living alone and in care of the “Mission Armenia” NGO. The company has given special “Caring” phones, tailored for elder people and people with limited physical abilities.
Mediamax was informed in the press service of the company that the phone is to the extent possible simplified with big keys and screen, Armenian menu and the most important is that it enables to contact emergency and up to 5 people already registered in the phone by pushing one button only.
With this phone elder people can easily contact the social workers of “Mission Armenia” organization.
Bruno Duthoit, Orange CEO, said: “Telecommunication is a necessity in nowadays world, and we are happy to make it accessible for old people, who are very often deprived of the possibility to benefit from up-to-date telecommunication means”.