12:41 | 02.12.10 | Նորություններ | 4063
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Երեւանում անց է կացվում «SAP-ի մուտքը Հայաստան» բիզնես-ֆորումը, որի ընթացքում SAP-ԱՊՀ-ի ներկայացուցիչները հայաստանյան ընկերություններին կներկայացնեն բիզնեսի ավտոմատացման իրենց լուծումները:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, ներկայացնելով ընկերությունը` ԱՊՀ երկրներում SAP-ի գլխավոր տնօրեն Վլադիսլավ Մարտինովն ասել է, որ SAP-ը համաշխարհային առաջնորդ է հանդիսանում բիզնեսի ավտոմատացման ոլորտում` սպասարկելով ավելի քան 100 հազ. ձեռնարկություններ եւ պետական հաստատություններ աշխարհի 120 երկներում:
Նա տեղեկացրել է, որ ընկերությունը գործում է արդեն 35 տարի եւ ամեն տարի ներդնում է €1 մլրդ բիզնեսի զարգացմանն ուղղված հետազոտական ծրագրերում: Նրա խոսքերով, SAP-ի տեսակարար կշիռը բիզնեսի ավտոմատացման ռուսաստանյան շուկայում գերազանցում է 50%-ը, իսկ համաշխարհային շուկայում գերմանական ընկերության մասնաբաժինը երկու անգամ գերազանցում է նրա հիմնական մրցակցի` ամերիկյան Oracle ընկերության շուկան: «Նշեմ, որ մեր հաշվարկներով, համաշխարհային ՀՆԱ 65%-ը արտադրվում է մեր ապրանքատեսակների հարթության վրա»,- նշել է Վլադիսլավ Մարտինովը:
Նրա խոսքերով, հայաստանյան շուկա գալու մասին որոշում է կայացվել` հաշվի առնելով, որ Հայաստանն ունի IT-հատվածի աճի լավ հեռանկարներ, եւ, միաժամանակ, երկիրն ունի աշխատանքի ցածր կատարողականություն (6-7 անգամ ցածր, քան ԱՄՆ-ում եւ ԵՄ-ում): «Մենք Հայաստանում տեսնում ենք պահանջարկ ընկերությունների աշխատանքի կատարողականության բարձրացման ծառայությունների նկատմամբ եւ պատրաստ ենք աջակցություն ցուցաբերել բիզնես-գործընթացների օպտիմալացման գործում, ինչն արդյունքում կհանգեցնի ընդհանուր առմամբ տնտեսության մրցունակության աճի»,- ասել է SAP-ԱՊՀ-ի գլխավոր տնօրենը:

12:41 | 02.12.10 | News | 3997
Yerevan/Mediamax/. “SAP’s Arrival in Armenia” business forum is taking place in Yerevan today. At the forum, representatives of SAP-CIS present their solutions for business automation to Armenian companies.
Mediamax reports that, presenting the company, General Director of SAP in CIS countries Vladislav Martinov stated that SAP is a global leader in the sphere of business automation, servicing over 100 thousand enterprises and state establishments in 120 countries worldwide.
He informed that the company has been already functioning for 35 years and annually invests €1bln in research projects, directed at business development. According to him, the share of SAP in Russian market of business automation exceeds 50%, and the share of the German Company in the global market twice exceeds the market of its main competitor American Oracle company. “Let’s note that according to our calculations, 65% of global GDP is produced on the platform of our products”, Vladislav Martinov stated.
According to him, the decision to enter the Armenian market was made taking into account the fact that Armenia has good prospects of growth in IT sector and at that the country has productivity of labor (6-7 times lower than in the USA and EU). “We see demand for services in Armenia on increasing companies’ labor productivity and we are ready to render assistance in optimizing business processes, which as a result will lead to growth of competitiveness of economy in general”, SAP-CIS General Director stated.