Երեւան/Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ն այսօր հայտնել է, որ «Ինտերնետ օգնական» պորտալի միջոցով տրամադրվող «Օնլայն SMS» ծառայությունն այժմ հասանելի է անմիջապես համակարգչից:
«Օնլայն SMS» ծրագիրը անհրաժեշտ է ներբեռնել «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի կայքից եւ տեղադրել համակարգչում: «Ինտերնետ օգնական» պորտալում գրանցված բաժանորդները կարող են մուտք գործել «Օնլայն SMS» ծրագիր պորտալի իրենց գաղտնաբառով: Նրանք, ովքեր չունեն գաղտնաբառ, կարող են գրանցվել` ուղարկելով SMS բառը 111 կարճ համարին (մեկ SMS-ի արժեքն է 10 դրամ` ներառյալ ԱԱՀ):
«Օնլայն SMS»-ը թույլ է տալիս առանց վեբ կայք մուտք գործելու համակարգչից ուղարկել SMS-հաղորդագրություններ, պահպանել հեռախոսահամարներն ու խմբավորել դրանք, ստեղծել SMS-նմուշներ, ծրագրել հաղորդագրությունների ուղարկումը եւ այլն:
Այս բոլոր գործողությունները կարտացոլվեն նաեւ «Ինտերնետ օգնական» պորտալի էջում եւ հակառակը` պորտալից կատարված ցանկացած գործողությունները կարտացոլվեն համակարգչում:

Ереван/Медиамакс/. Оператор «ВиваСелл-МТС» сообщил сегодня, что отныне предоставляемая посредством портала «Интернет-помощник» услуга «Онлайн SMS» доступна непосредственно с компьютера.
Приложение «Онлайн SMS» нужно скачать с веб-сайта ВиваСелл-МТС и установить его на свой компьютер. Если абонент зарегистрирован на портале «Интернет-помощник», то может использовать имеющийся пароль для входа в программу. В противном случае можно зарегистрироваться, отправив слово SMS на короткий номер 111 (стоимость одного SMS сообщения – 10 драм, включая НДС).
Приложение «Онлайн SMS» позволяет отправлять сообщения, сохранять контакты и объединять их в группы, создавать SMS-шаблоны, планировать отправку сообщений и многое другое, не заходя на веб-сайт.
Все действия будут отражены также на странице портала «Интернет-помощник» абонента и наоборот - любое действие, совершенное с портала «Интернет-помощник» будет отражено в приложении в компьютере.