14:26 | 14.10.10 | Նորություններ | 4865
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանն այսօր առաջարկել է ““Օրանժ Արմենիայի” գործունեությունն ավելի հրապարակային դարձնել, որ հասարակությունը լիարժեք տեղեկանա նորարարություններին, գործող ծառայությունների սակագներին, ինչպես նաեւ ընկերությունում գոյություն ունեցող խնդիրները ներկայացնել եւ համատեղ քննարկել, որպեսզի դրանց լուծման տարբերակներն ավելի արդյունավետ լինեն”:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնեցին ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարության մամլո ծառայությունից, Մանուկ Վարդանյանն այս մասին ասել է այսօր` ընդունելով “Ֆրանս Տելեկոմ” ընկերության փոխնախագահ, “Օրանժ” տեխնոկենտրոնի տնօրեն Իվ Տիրոդին եւ “Օրանժ Արմենիա” ընկերության տնօրեն Բրունո Դյութուային:
Նախարարը շնորհակալություն է հայտնել հյուրին Հայաստան այցելելու ու նոր ծառայություններ ներդնելու համար: Մանուկ Վարդանյանը գոհունակություն է հայտնել “Օրանժ Արմենիա” ընկերության կատարած աշխատանքների համար եւ նշել, որ դա նաեւ մրցակցության արդյունք է:
Իվ Տիրոդը կարեւորելով նորարարությունների ներդրումը Հայաստանում տեղեկացրել է, որ այսօր Երեւանում կբացվի “Օրանժ էքսպո” ցուցահանդես, որտեղ կներկայացվեն “Օրանժ” տեխնոկենտրոնի նորարար նմուշները:
“Ֆրանս Տելեկոմ” ընկերության փոխնախագահը հայտնել է, որ Հայաստանը աշխարհում երկրորդ երկիրն է, ուր ներդրվել է HD ձայնային ծրագիրը: Իվ Տիրոդին տեղեկացրել է նաեւ, որ առաջիկա երեք տարիներին Երեւանի պետական համալսարանի եւ Երեւանի պետական ճարտարագիտական համալսարանների ուսանողների համար կհայտարարվի մրցույթ` նորարարական մրցանակի համար, եւ հաղթողը 6 ամիս կաշխատի “Օրանժ”-ի լաբորատորիաներում:

14:26 | 14.10.10 | Новости | 4818
Ереван/Медиамакс/. Министр транспорта и связи Армении Манук Варданян предложил сегодня «сделать более публичной деятельность Orange Armenia, чтобы общество было полноценно информировано об инновациях, действующих тарифах, а также представлять и совместно обсуждать существующие в компании проблемы, чтобы варианты их решения были более эффективными».
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе министерства транспорта и связи, Манук Варданян сказал об этом сегодня, принимая вице-президента компании «Франс Телеком», директора техноцентра Orange Ива Тирода и директора Orange Armenia Бруно Дютуа.
Министр поблагодарил гостя за посещение Армении и внедрение новых технологий. Манук Варданян выразил удовлетворение проведенными компанией Orange Armenia работами и отметил, что это является также результатом конкуренции.
Отметив важность ииновационных внедрений в Армении, Ив Тирод отметил, что сегодня в Армении откроется выставка Orange Expo, на которой будут представлены инновационные образцы техноцентра Orange.
Вице-президент компании «Франс Телеком» сообщил, что Армения является второй страной в мире, где оператором внедрен звук в качестве HD. Ив Тирод сказал, что в ближайшие три года для студентов Ереванского государственного университета и Ереванского государственого инженерного университета будет объявлен конкурс на лучшую инновационную работу, и победитель 6 месяцев будет работать в лабораториях Orange.