14:26 | 14.10.10 | Նորություններ | 4865
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանն այսօր առաջարկել է ““Օրանժ Արմենիայի” գործունեությունն ավելի հրապարակային դարձնել, որ հասարակությունը լիարժեք տեղեկանա նորարարություններին, գործող ծառայությունների սակագներին, ինչպես նաեւ ընկերությունում գոյություն ունեցող խնդիրները ներկայացնել եւ համատեղ քննարկել, որպեսզի դրանց լուծման տարբերակներն ավելի արդյունավետ լինեն”:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնեցին ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարության մամլո ծառայությունից, Մանուկ Վարդանյանն այս մասին ասել է այսօր` ընդունելով “Ֆրանս Տելեկոմ” ընկերության փոխնախագահ, “Օրանժ” տեխնոկենտրոնի տնօրեն Իվ Տիրոդին եւ “Օրանժ Արմենիա” ընկերության տնօրեն Բրունո Դյութուային:
Նախարարը շնորհակալություն է հայտնել հյուրին Հայաստան այցելելու ու նոր ծառայություններ ներդնելու համար: Մանուկ Վարդանյանը գոհունակություն է հայտնել “Օրանժ Արմենիա” ընկերության կատարած աշխատանքների համար եւ նշել, որ դա նաեւ մրցակցության արդյունք է:
Իվ Տիրոդը կարեւորելով նորարարությունների ներդրումը Հայաստանում տեղեկացրել է, որ այսօր Երեւանում կբացվի “Օրանժ էքսպո” ցուցահանդես, որտեղ կներկայացվեն “Օրանժ” տեխնոկենտրոնի նորարար նմուշները:
“Ֆրանս Տելեկոմ” ընկերության փոխնախագահը հայտնել է, որ Հայաստանը աշխարհում երկրորդ երկիրն է, ուր ներդրվել է HD ձայնային ծրագիրը: Իվ Տիրոդին տեղեկացրել է նաեւ, որ առաջիկա երեք տարիներին Երեւանի պետական համալսարանի եւ Երեւանի պետական ճարտարագիտական համալսարանների ուսանողների համար կհայտարարվի մրցույթ` նորարարական մրցանակի համար, եւ հաղթողը 6 ամիս կաշխատի “Օրանժ”-ի լաբորատորիաներում:

14:26 | 14.10.10 | News | 4767
Yerevan/Mediamax/. Armenian Minister of Transport and Communication Manuk Vardanyan suggested today “making the activity of Orange Armenia more public, so that the society could be fully informed on innovations, current tariffs, as well as understand and jointly discuss the problems, existing in the company, for the options of their solution to be more efficient”.
Mediamax was informed in the press service of the Ministry of Transport and Communication that Manuk Vardanyan said this today, while receiving the Vice-President of “France Telecom” Company, Orange Technical Center Director Yves Tyrod and Orange Armenia Director Bruno Duthoit.
Minister thanked the guest for visiting Armenia and introducing new technologies. Manuk Vardanyan expressed content by the works, carried out by Orange Armenia, and noted that this is also a result of competition.
Noting importance of innovation introduction in Armenia, Yves Tyrod noted that “Orange Expo” exhibition will be launched in Armenia today.
Vice-President of “France Telecom” Company informed that Armenia is the second country in the world, where the operator has introduced HD voice quality. Yves Tyrod stated that within the nearest three years a competition will be announced among students of Yerevan State University and Yerevan State Engineering University for the best innovative work, and the winner will work in Orange laboratories for 6 months.