10:52 | 18.09.10 | Նորություններ | 3952
Երեւան /Մեդիամաքս/ «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը կարծում է, որ ժուռնալիստիկայի կարեւոր գործառույթներից մեկը բիզնեսի եւ հասարակության միջեւ հետադարձ կապի ապահովումն է:
Ինչպես հայտնեցին Մեդիամաքս-ին ընկերության մամուլի ծառայությունում, Ռալֆ Յիրիկյանն այդ մասին ասել ԵՊՀ ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետի ուսանողների հետ հանդիպման ընթացքում:
«Հասարակության տարբեր շերտերի հետ երկխոսություն եւ թափանցիկ հարաբերություններ հաստատելու առումով ժուռնալիստիկան ամենակարեւոր եւ պատասխանատու մասնագիտությունն է: Բոլոր տեսակի ընկերությունները պետք է լինեն լրատվամիջոցների ուշադրության կենտրոնում, ինչը կխթանի ընկերությունների պատասխանատու վերաբերմունքի դրսեւորումը հաճախորդների եւ հասարակության հանդեպ»,-ասաց «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրենը:
«Պետք է չմոռանանք նաեւ ժուռնալիստիկայի մեկ այլ կարեւոր գործառույթի` բիզնեսի եւ հասարակության միջեւ հետադարձ կապի ապահովման մասին: Այլ աղբյուրների հետ մեկտեղ, ընկերություններն իրենց գործունեության վերաբերյալ հասարակական ընկալման մասին տեղեկանում են նաեւ մամուլում տեղ գտած հրապարակումներից, ինչն ինֆորմացիայի կարեւոր աղբյուր է` ընկերության իմիջի եւ վարկանիշի մասին կարծիք կազմելու համար»,- ասաց Ռալֆ Յիրիկյանը:

10:52 | 18.09.10 | News | 5072
Yerevan /Mediamax/. General Manager of “VivaCell-MTS” Ralph Yirikian believes that one of the important functions of journalism is to secure contact between business and the society.
Mediamax was informed in the press service of “VivaCell-MTS” that Ralph Yirikian said this at his meeting with students of Journalism Faculty of YSU.
“Journalism is a most important and responsible profession in establishing a dialogue and transparent relations among various layers of the society. Companies of all types should be in the center of mass communication outlets’ attention, and this will stimulate enterprises in demonstrating responsible attitude towards customers and the society”, General Manager of “VivaCell-MTS” stated.
“One should not forget about another function of journalism, namely securing contact between the society and business. Along with other sources, companies learn about how their activity is perceived by the society via media outlets, publications of which play an important role in forming an idea on the image and the rating of the company”, Ralph Yirikian stated.