10:52 | 18.09.10 | Նորություններ | 3952
Երեւան /Մեդիամաքս/ «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը կարծում է, որ ժուռնալիստիկայի կարեւոր գործառույթներից մեկը բիզնեսի եւ հասարակության միջեւ հետադարձ կապի ապահովումն է:
Ինչպես հայտնեցին Մեդիամաքս-ին ընկերության մամուլի ծառայությունում, Ռալֆ Յիրիկյանն այդ մասին ասել ԵՊՀ ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետի ուսանողների հետ հանդիպման ընթացքում:
«Հասարակության տարբեր շերտերի հետ երկխոսություն եւ թափանցիկ հարաբերություններ հաստատելու առումով ժուռնալիստիկան ամենակարեւոր եւ պատասխանատու մասնագիտությունն է: Բոլոր տեսակի ընկերությունները պետք է լինեն լրատվամիջոցների ուշադրության կենտրոնում, ինչը կխթանի ընկերությունների պատասխանատու վերաբերմունքի դրսեւորումը հաճախորդների եւ հասարակության հանդեպ»,-ասաց «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրենը:
«Պետք է չմոռանանք նաեւ ժուռնալիստիկայի մեկ այլ կարեւոր գործառույթի` բիզնեսի եւ հասարակության միջեւ հետադարձ կապի ապահովման մասին: Այլ աղբյուրների հետ մեկտեղ, ընկերություններն իրենց գործունեության վերաբերյալ հասարակական ընկալման մասին տեղեկանում են նաեւ մամուլում տեղ գտած հրապարակումներից, ինչն ինֆորմացիայի կարեւոր աղբյուր է` ընկերության իմիջի եւ վարկանիշի մասին կարծիք կազմելու համար»,- ասաց Ռալֆ Յիրիկյանը:

10:52 | 18.09.10 | Новости | 5051
Ереван /Медиамакс/. Генеральный директор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян считает, что одной из важных функций журналистики является обеспечение связи между бизнесом и обществом.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе «ВиваСелл-МТС», Ральф Йирикян сказал об этом в ходе встречи со студентами факультета журналистики ЕГУ.
«Журналистика является важнейшей и ответственной профессией в деле установления диалога и прозрачных отношений между разными слоями общества. Компании всех видов должны быть в центре внимания средств массовой информации, что будет стимулировать проявление предприятиями ответственности по отношению к клиентам и общественности»,- сказал гендиректор «ВиваСелл-МТС».
«Не следует забывать и о другой важной функции журналистики, а именно – обеспечении связи между общественностью и бизнесом. Наряду с другими источниками, компании осведомляются о восприятии их деятельности общественностью из СМИ, публикации которых играют важную роль в составлении мнения об имидже и рейтинге компаний», - сказал Ральф Йирикян.