«ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկո
Երեւան/Մեդիամաքս/. Beeline-ը հայտարարել է Լեռնային Ղարաբաղում ռոումինգի ծառայությանն ավտոմատ միանալու ծառայության համակարգի ներդրման մասին:
Ավտոմատ միացումը գործում է Beeline բջջային ցանցի հետվճարային համակարգի բաժանորդների համար «Ղարաբաղ Տելեկոմ» օպերատորի բջջային ցանցի ծածկույթի գոտում գտնվելու ժամանակ:
«Հետեւողականորեն կատարելագործվում են ծառայությունների մատուցման մեխանիզմները, «ԱրմենՏել»-ը պարբերաբար իր հաճախորդներն անակնկալներ է մատուցում»,- նշել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Նախկինում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում ռոումինգի ծառայության ակտիվացումը կազմում էր 15.000 եւ 30.000 դրամ, համապատասխանաբար, իրավաբանական եւ ֆիզիկական անձանց համար: Ողջ գումարը հաշվարկվում էր բաժանորդի հաշվին:

10:49 | 19.08.10 | Новости | 4047
Ереван/Медиамакс/. Beeline объявил о внедрении системы автоматического подключения к услуге роуминга в Нагорном Карабахе.
Автоматическое подключение действует для абонентов постоплатной системы расчетов мобильной связи Beeline при нахождении в зоне покрытия мобильной сети оператора «Карабах Телеком».
«Последовательно совершенствуя механизмы предоставления услуг, «АрменТел» периодически преподносит своим абонентам сюрпризы», - отметил гендиректор «АрменТел» Игорь Климко.
Ранее активация услуги роуминга в Нагорно-Карабахской Республике стоила 15.000 и 30.000 драмов для юридических и физических лиц соответственно. Вся сумма начислялась на счет абонента.
Во избежание несанкционированного пользования услугой роуминга при нахождении на территории Армении в приграничной с НКР зоне, компания «АрменТел» советует своим абонентам выбирать сеть Beeline вручную, посредством меню мобильного телефона.