13:57 | 05.08.10 | Նորություններ | 5474
Երեւան/Մեդիամաքս/. Մեկնարկում են Toshiba նոութբուքների առաջին պաշտոնական ներկրումները Հայաստան, այսօր Երեւանում հայտարարել է ԱՊՀ եւ Բալթյան երկրներում Toshiba-Europe ընկերության գլխավոր տարածաշրջանային մենեջեր Իգոր Սնիտկոն:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս գործակալությունը, այսօր Իգոր Սնիտկոն տեղեկացրել է, որ Ucom ինտերնետ-պրովայդերը հանդիսանում է Հայաստանում Toshiba-ի ավտորիզացված գործընկերը:
Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը տեղեկացրել է, որ այցելելով Ucom-ի սպասարկման կետեր` ընկերության բոլոր բաժանորդները կարող են 2 տարի ժամկետով ապառիկ եղանակով ձեռք բերել Toshiba նոութբուքեր:
“Նոութբուքերի վաճառքը կսկսի մեկ շաբաթից: Սկզբնական շրջանում ներկայացված կլինեն 2 մոդելներ AMD եւ Intel Core i3 պրոցեսորներով, իսկ հետագաում մոդելների տեսականին կընդլայնվի”, - ասել է Հայկ Եսայանը` նշելով, որ AMD պրոցեսորով նոութբուքի համար ապառիկի մարման ամսական վճարը կկազմի 11.500 դրամ, իսկ Itel Core i3-ի դեպքում` 16 500 դրամ:
Հայկ Եսայանը նաեւ ասել է, որ հետագայում Ucom-ը մտադիր է իր բաժանորդներին առաջարկել ոչ միայն նոութբուքեր, այլ նաեւ ստացիոնար համակարգիչներ եւ HDTV համակարգով հեռսւստացույցներ:

Ереван/Медиамакс/. Начинаются первые официальные поставки ноутбуков Toshiba в Армению, заявил сегодня в Ереване генеральный региональный менеджер Toshiba-Europe в СНГ и странах Балтии Игорь Снитко.
Как сообщает Медиамакс, Игорь Снитко сообщил сегодня, что интернет-провайдер Ucom выступает авторизированным партнером Toshiba в Армении.
Гендиректор Ucom Айк Есаян сообщил, что все абоненты провайдера, посетив пункты обслуживания Ucom, смогут приобрести ноутбуки Toshiba в рассрочку сроком на 2 года.
«Продажи ноутбуков начнутся через неделю. Сперва будет представлено 2 модели с процессорами AMD и Intel Core i3, в дальнейшем модельный ряд расширится», - сказал Айк Есаян, уточнив, что ежемесячная плата за приобретение в рассрочку ноутбука с процессором AMD составит 11.500, а с процессором Intel Core i3 - 16500 драмов.
Айк Есаян сообщил также, что в будущем Ucom намерен предлагать своим абонентам не только ноутбуки, но и стационарные компьютеры и телевизоры с поддержкой HDTV.