16:06 | 14.07.10 | Նորություններ | 4064
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Համակարգիչ բոլորի համար» ծրագրի փորձնական փուլի հիմնական ցուցանիշները ներկայացվել են այսօր ՀՀ կառավարությունում կայացած խորհրդակցության ընթացքում:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են կառավարության մամուլի ծառայությունում, խորհրդակցության ընթացքում, որը վարել է վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, նշվել է, որ ծրագիրն ուղղված է ՀՀ կառավարության կողմից ընդունված` IT-ոլորտի ռազմավարության իրականացմանը` նպատակ ունենալով նպաստել բնակչության համակարգչային հագեցվածության ապահովմանը եւ ինտերնետի հասանելիության աճին:
Խորհրդակցությանը ներկայացվել են 2009թ. սեպտեմբերին մեկնարկած փորձնական փուլի շրջանակներում համակարգիչների վաճառքի ծավալները:

16:06 | 14.07.10 | News | 3955
Yerevan/Mediamax/. Main indices of the pilot stage of “Computer for All” program were presented at the meeting in the Armenian governmenttoday.
Mediamax was informed in the press service for the government that during the meeting, which was hosted by Prime Minister Tigran Sargsian, they noted that the program aims at realizing the governmental strategy in the sphere of IT and its main goals are to provide the population with computers and increase internet access level.
The volumes of computer sales within the framework of the pilot stage, initiated in September, 2009, were presented at the meeting.