16:06 | 14.07.10 | Նորություններ | 4064
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Համակարգիչ բոլորի համար» ծրագրի փորձնական փուլի հիմնական ցուցանիշները ներկայացվել են այսօր ՀՀ կառավարությունում կայացած խորհրդակցության ընթացքում:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են կառավարության մամուլի ծառայությունում, խորհրդակցության ընթացքում, որը վարել է վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, նշվել է, որ ծրագիրն ուղղված է ՀՀ կառավարության կողմից ընդունված` IT-ոլորտի ռազմավարության իրականացմանը` նպատակ ունենալով նպաստել բնակչության համակարգչային հագեցվածության ապահովմանը եւ ինտերնետի հասանելիության աճին:
Խորհրդակցությանը ներկայացվել են 2009թ. սեպտեմբերին մեկնարկած փորձնական փուլի շրջանակներում համակարգիչների վաճառքի ծավալները:

16:06 | 14.07.10 | Новости | 4318
Ереван/Медиамакс/. Основные показатели пилотного этапа программы «Компьютер для всех» были представлена сегодня на совещании в правительстве Армении.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе правительства, в ходе совещания, которое вел премьер-министр Тигран Саргсян, отмечалось, что программа направлена на реализацию правительственной стратегии в сфере IT и ее главными целями являются обеспечение населения компьютерами и рост интернет-доступа.
На совещании была представлены объемы продаж компьютеров в рамках пилотного этапа, стартовавшего в сентябре 2009 года.