19:01 | 09.04.10 | Նորություններ | 3233
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ը հայտարարել է HTC ընկերության հետ պայմանագրի կնքման մասին եւ ազդարարել է, որ ընկերության սպասարկման կենտրոններում շուտով կհայտնվեն Android օպերացիոն համակարգի վրա հիմնված HTC սմարթֆոնները:
“Այս նախաձեռնության շնորհիվ ընկերության բաժանորդները կկարողանան օգտվել բջջային ամենաառաջադեմ տեխնոլոգիաների ընձեռած հնարավորություններից` աշխատանքի, թե` հանգստի ժամանակ”, - ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնեցին  “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի մամուլի ծառայությունում:
Շուտով ՀՀ շուկայում հասանելի Android Market-ը թույլ կտա, օգտագործելով ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի 2G (GPRS/EDGE) և 3.5G (UMTS/HSPA) ցանցերը, առավել արագ ներբեռնել բազմաթիվ խաղեր եւ այլ ծրագրեր:
“ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը մշտապես ձգտում է իր բաժանորդների համար ստեղծել նորարարական առաջադեմ տեխնոլոգիաներից օգտվելու հնարավորություն: Բջջային բարձրորակ արագ ինտերնետի ապահովումը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի համար առաջնահերթություն է: Այդ իսկ պատճառով մենք չափազանց ուրախ ենք ներկայացնելու Android համակարգով աշխատող սմարթֆոնները Հայաստանում: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կողմից տրամադրվող արագ եւ հուսալի 2G և 3.5G ցանցերի շնորհիվ, հայաստանցիներն Android համակարգով աշխատող իրենց հեռախոսներով կարող են վայելել հաղորդակցության և ինտերնետի ընձեռած հնարավորությունները”-նշեց ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Android համակարգով աշխատող հեռախոսները հագեցած են բջջային ինտերնետի բազմազան հնարավորություններով, այդ թվում` Android համակարգին համապատասխանեցված Webkit բրաուզերով, ինչպես նաև` Google™, Google Maps™ և Google Search™ հնարավորություններով: Հեռախոսասարքերը նաև մուտք են YouTube™:

19:01 | 09.04.10 | News | 4751
Yerevan /Mediamax/. VivaCell-MTS announced the closing of an agreement with HTC, a global designer of smartphones to introduce HTC smartphones, featuring the innovative Android platform.
The gadgets will be soon on sale in the Company’s service centers across Armenia.
“With this new initiative of VivaCell-MTS on bringing HTC’s stylish new smartphones to the Armenian market, VivaCell-MTS subscribers will be provided with the latest mobile technologies for their business and leisure. The introduction of the Android-powered handsets is the result of a successful partnership between VivaCell-MTS and HTC, one of the world’s leaders in mobile network technology and solutions for the high technologies consumer market”, Mediamax was told in the company’s press service.
“Delivering innovative state-of-the-art technologies to its subscribers is what VivaCell-MTS strives to achieve endlessly. High-speed quality mobile internet experience is as well a priority for VivaCell-MTS, so we are very excited to introduce Android-powered smart phones in Armenia. With VivaCell-MTS’ extensive, high speed and reliable 2G and 3.5G networks Armenians can enjoy a great Internet and communications experience on their Android phones,” said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
Android-powered HTC handsets have a variety of powerful mobile internet capabilities beginning with an Android-optimized Webkit browser. They also feature the popular Google™ applications, Google Maps™ and Google Search™ as well as favorites like YouTube™.