19:01 | 09.04.10 | Նորություններ | 3233
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ը հայտարարել է HTC ընկերության հետ պայմանագրի կնքման մասին եւ ազդարարել է, որ ընկերության սպասարկման կենտրոններում շուտով կհայտնվեն Android օպերացիոն համակարգի վրա հիմնված HTC սմարթֆոնները:
“Այս նախաձեռնության շնորհիվ ընկերության բաժանորդները կկարողանան օգտվել բջջային ամենաառաջադեմ տեխնոլոգիաների ընձեռած հնարավորություններից` աշխատանքի, թե` հանգստի ժամանակ”, - ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնեցին  “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի մամուլի ծառայությունում:
Շուտով ՀՀ շուկայում հասանելի Android Market-ը թույլ կտա, օգտագործելով ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի 2G (GPRS/EDGE) և 3.5G (UMTS/HSPA) ցանցերը, առավել արագ ներբեռնել բազմաթիվ խաղեր եւ այլ ծրագրեր:
“ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը մշտապես ձգտում է իր բաժանորդների համար ստեղծել նորարարական առաջադեմ տեխնոլոգիաներից օգտվելու հնարավորություն: Բջջային բարձրորակ արագ ինտերնետի ապահովումը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի համար առաջնահերթություն է: Այդ իսկ պատճառով մենք չափազանց ուրախ ենք ներկայացնելու Android համակարգով աշխատող սմարթֆոնները Հայաստանում: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կողմից տրամադրվող արագ եւ հուսալի 2G և 3.5G ցանցերի շնորհիվ, հայաստանցիներն Android համակարգով աշխատող իրենց հեռախոսներով կարող են վայելել հաղորդակցության և ինտերնետի ընձեռած հնարավորությունները”-նշեց ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Android համակարգով աշխատող հեռախոսները հագեցած են բջջային ինտերնետի բազմազան հնարավորություններով, այդ թվում` Android համակարգին համապատասխանեցված Webkit բրաուզերով, ինչպես նաև` Google™, Google Maps™ և Google Search™ հնարավորություններով: Հեռախոսասարքերը նաև մուտք են YouTube™:

19:01 | 09.04.10 | Новости | 5140
Ереван /Медиамакс/. «ВиваСелл-МТС» предложит своим абонентам коммуникаторы HTC на основе инновационной платформы Android.
Как ссообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе компании, устройства скоро появятся в продаже в центрах обслуживания компании «ВиваСелл-МТС» на территории Армении.
«Данное предложение - результат удачного сотрудничества между компанией «ВиваСелл-МТС» и HTC, одним из лидеров в сфере мобильных технологий, предлагающего высокотехнологичные решения для потребительского рынка», - отметили в пресс-службе.
«ВиваСелл-МТС» всегда стремится делать инновационные передовые технологии доступными для своих абонентов. Качественный высокоскоростной мобильный интернет приоритетен для «ВиваСелл-МТС». Именно поэтому мы очень рады, что имеем возможность представить смартфоны на базе системы Android в Армении. Благодаря надежным 2G и 3.5G сетям ВиваСелл-МТС, наши абоненты смогут пользоваться широкими возможностями интернета и мобильного общения», - заявил гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян.
Устройства HTC на базе системы Android дают широкие интернет возможности, в том числе и посредством приспособленного для системы Android браузера Webkit. Они также наделены приложениями Google™, Google Maps™ и Google Search™, а также таким популярным приложением как YouTube™