14:38 | 02.03.10 | Նորություններ | 4922
Երեւան /Մեդիամաքս/. Այսօր Երեւանում կայացել է պետական մարմիններում էլեկտրոնային կառավարման համակարգի շնորհանդեսը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը շնորհանդեսի բացմանն ասել է, որ էլեկտրոնային համակարգի ներդրումը կառավարման արդյունավետության բարձրացմանն ուղղված բաղադրիչ բարեփոխումներից է:
Նրա խոսքերով, էլեկտրոնային կառավարման համակարգը զգալիորեն կկրճատի փաստաթղթաշրջանառությունը, թույլ կտա շոշափելիորեն նվազեցնել ծախսերն ու ժամանակ տնտեսել:
Վարչապետը նշել է, որ նոր համակարգի ներդրման արդյունքում կառավարության գործունեությունը կդառնա քաղաքացիների կողմից առավել վերահսկելի եւ թափանցիկ բոլոր փուլերում:
Տիգրան Սարգսյանը վստահություն է հայտնել, որ կառավարման էլեկտրոնային համակարգը կապահովի պետական ապարատի բոլոր օղակների աշխատանքի անխափանությունը:
Կառավարության աշխատակազմի ղեկավար, ծրագրի համակարգող Դավիթ Սարգսյանը տեղեկացրել է, որ համակարգի ստեղծման համար պահանջվել է 4 տարի: Նա շնորհակալություն է հայտնել Համաշխարհային բանկին եւ Եվրոպական Միությանը օժանդակության համար:
Համակարգի նախագծումն իրականացրել է անգլիական “AI Partnership” ընկերությունը: Պետական մարմինների միջեւ արագ էլեկտրոնային ցանցի շինարարությունն իրականացրել է հայաստանյան Ucom ՏՏ-ընկերությունը:

14:38 | 02.03.10 | Новости | 4921
Ереван /Медиамакс/. Презентация системы электронного управления в государственных органах состоялась сегодня в Ереване.
Как сообщает Медиамакс, премьер-министр Армении Тигран Саргсян заявил на презентации, что внедрение электронной системы является одной из составляющих реформы по повышению эффективности управления.
По его словам, система электронного управления существенно сократит оборот документации, позволит значительно уменьшить расходы и сэкономить время.
Премьер-министр отметил, что в результате внедрения новой системы деятельность правительства станет более прозрачной и контролируемой со стороны граждан на всех этапах.
Тигран Саргсян выразил уверенность, что электронная система управления обеспечит бесперебойность работы всех звеньев государственного аппарата.
Руководитель аппарата правительства, координатор программы Давид Саргсян сообщил, что на создание системы понадобилось 4 года. Он поблагодарил за содействие Всемирный банк и Европейский Союз.
Проектирование системы осуществила английская компания “AI Partnership”. Строительство высокоскоростной электронной сети между государственными органами осуществила армянская IT-компания Ucom.