14:38 | 02.03.10 | Նորություններ | 4922
Երեւան /Մեդիամաքս/. Այսօր Երեւանում կայացել է պետական մարմիններում էլեկտրոնային կառավարման համակարգի շնորհանդեսը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը շնորհանդեսի բացմանն ասել է, որ էլեկտրոնային համակարգի ներդրումը կառավարման արդյունավետության բարձրացմանն ուղղված բաղադրիչ բարեփոխումներից է:
Նրա խոսքերով, էլեկտրոնային կառավարման համակարգը զգալիորեն կկրճատի փաստաթղթաշրջանառությունը, թույլ կտա շոշափելիորեն նվազեցնել ծախսերն ու ժամանակ տնտեսել:
Վարչապետը նշել է, որ նոր համակարգի ներդրման արդյունքում կառավարության գործունեությունը կդառնա քաղաքացիների կողմից առավել վերահսկելի եւ թափանցիկ բոլոր փուլերում:
Տիգրան Սարգսյանը վստահություն է հայտնել, որ կառավարման էլեկտրոնային համակարգը կապահովի պետական ապարատի բոլոր օղակների աշխատանքի անխափանությունը:
Կառավարության աշխատակազմի ղեկավար, ծրագրի համակարգող Դավիթ Սարգսյանը տեղեկացրել է, որ համակարգի ստեղծման համար պահանջվել է 4 տարի: Նա շնորհակալություն է հայտնել Համաշխարհային բանկին եւ Եվրոպական Միությանը օժանդակության համար:
Համակարգի նախագծումն իրականացրել է անգլիական “AI Partnership” ընկերությունը: Պետական մարմինների միջեւ արագ էլեկտրոնային ցանցի շինարարությունն իրականացրել է հայաստանյան Ucom ՏՏ-ընկերությունը:

14:38 | 02.03.10 | News | 5244
Yerevan /Mediamax/. Presentation of e-management system in state structures took place in Yerevan today.
Mediamax reports that Armenian Prime Minister Tigran Sargsian stated at the presentation that the implementation of the electronic system is one of the constituent parts of reforms on increasing management efficiency.
According to him, the e-management system will significantly reduce document circulation, will allow significantly reducing expenses and saving time.
Prime Minister noted that, as a result of the new system implementation, the government activity will become more transparent and controllable by citizens at all stages.
Tigran Sargsian expressed confidence that the e-management system will provide for uninterrupted functioning of all links of the state machinery.
Head of government apparatus, Program Coordinator David Sargsian informed that it took 4 years to create the system. He thanked the World Bank and the European Union for assistance.
The projecting of the system was realized by British “AI Partnership” Company. Construction of the fast e-network among state structures was realized by Armenian “Ucom” IT Company.