15:57 | 23.11.09 | Նորություններ | 3825
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ը եւ “ԱրմենՏելը” (Beeline ապրանքանիշ) հայտարարել են մանկական կամերային նվագախմբի ստեղծման մասին:
“Ազգային մանկական կամերային նվագախմբի ստեղծումը բազմաթիվ տաղանդավոր տղաների եւ աղջիկների հնարավորություն կտա դեռ վաղ հասակից զարգացնել եւ կատարելագործել իրենց տաղանդը: Բացի այդ, երիտասարդ հեռանկարային երաժիշտները կարող են պրոֆեսիոնալ մակարդակով զբաղվել սիրելի գործով իրենց հայրենիքում”,- ասել է “ԱրմենՏելի” գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Չայկովսկու անվ. երաժշտական դպրոցի, Վլադիմիր Սպիվակով հիմնադրամի եւ Մշակույթի նախարարության կողմից “ԱրմենՏելի” ֆինանսավորմամբ ստեղծված առաջին մանկական կամերային նվագախումբը կատարելու է նաեւ բարեգործական առաքելություն` ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ին աջակցելով հայ երեխաների համար միջոցների հավաքագրման հարցում:

15:57 | 23.11.09 | Новости | 4163
Ереван /Медиамакс/. ЮНИСЕФ и «АрменТел» (торговый знак Beeline) объявили о создании детского камерного оркестра.
«Создание национального детского камерного оркестра предоставит возможность многим одаренным юношам и девушкам c самого раннего возраста развивать и совершенствовать свой талант. Кроме того, молодые перспективные музыканты смогут заниматься любимым делом на профессиональном уровне у себя на родине», - сказал гендиректор «АрменТел» Игорь Климко.
Первый детский камерный оркестр, созданный музыкальной школой им. Чайковского, фондом Владимира Спивакова и Министерством культуры при финансировании «АрменТел», будет выполнять и благотворительную миссию, содействуя ЮНИСЕФ в вопросе мобилизации ресурсов для армянских детей.