14:37 | 18.11.09 | Նորություններ | 3351
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ը այսօր պարգեւատրել է իր “Լիցք” ծառայության դիլերներին` վաճառքի մեծ ծավալների համար:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ասել է, որ “Լիցք” համակարգը, որը թույլ է տալիս լիցքավորել բջջային հեռախոսահամարի հաշիվը ցանկացած գումարով, գործարկվեց այս տարվա մայիսի 21-ին, իսկ երրորդ եռամսյակի վերջում, կանխավճարային քարտերի վաճառքի ընդհանուր ծավալում այս համակարգն արդեն զբաղեցնում է ավելի քան 20%-ը:
Հայաստանում գործում է “Լիցք” համակարգի միջոցով հաշվի վերալիցքավորման 3000 կետ:
Ռալֆ Յիրիկյանն ընդգծել է, որ “Լիցք” ծառայության վաճառքի աճի տեմպը “ՎիվաՍել-ՄՏՍ”-ին թույլ է տալիս կրճատել լիցքավորման քարտերի պատրաստման համար արվող ծախսերը:
ՀՀ բոլոր մարզերի դիլերներին շնորհվել են պատվոգրեր եւ հեռախոսներ, իսկ “Լիցք” համակարգի լավագույն դիլեր է ճանաչվել Լուսիկ Սարիկյանը, ով ապահովել է վաճառքների ամենաբարձր ցուցանիշը` 12 մլն 785 հազար դրամ:

14:37 | 18.11.09 | Новости | 4993
Ереван /Медиамакс/. «ВиваСелл-МТС» наградила сегодня своих дилеров за высокие объемы продаж услуги «Лицк».
Как сообщает Медиамакс, гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян сказал, что система «Лицк», позволяющая пополнять счет мобильного телефона на любую сумму, начала действовать в Армении с 21 мая, а по итогам III квартала уже занимает более 20% в общем объеме продаж предоплатных карт. В Армении действует 3000 пунктов пополнения счета по системе «Лицк».
Ральф Йирикян подчеркнул, что темпы роста продажи услуги «Лицк» позволяют «ВиваСелл-МТС» снизить расходы на изготовление карт оплаты.
Дилерам из всех марзов Армении были вручены грамоты и телефоны, а лучшим дилером системы «Лицк» была признана Лусик Сарикян, которая обеспечила самый высокий показатель по продажам - 12 млн 785 тысяч драмов.