17:08 | 13.10.09 | Նորություններ | 5399
Երեւան /Մեդիամաքս/. 2009թ. սեպտեմբերից “Էյչ-Էս-Բի-Սի Հայաստանի” ունիվերսալ բանկային ծրագիրը (HSBC Universal Banking-HUB) սպասարկող թիմն ընդլայնել է իր գործառնությունները` աջակցելով Վրաստանում, Ղազախստանում եւ Ռուսաստանում Էյչ-Էս-Բի-Սի բանկերի համապատասխան բաժիններին եւ դառնալով ՙՏարածաշրջանային աջակցության թիմ՚:
HUB-ը “Էյչ-Էս-Բի-Սի” խմբի սեփականությունը հանդիսացող համակարգչային ծրագրերի փաթեթ է: Այն ապահովում է բանկային եւ ներդրումային գործառնությունների լայն շրջանակ, բավարարում է տարբեր երկրներում հաճախորդների բանկային պահանջները: Ներկայումս ծրագիրը տեղադրված է 63 երկրներում, որի միջոցով իրականացվում են տարեկան 764 միլիոն գործառնություններ` սպասարկելով աշխարհի 10 միլիոն հաճախորդների ակտիվ հաշիվներ:
Հայաստանում հիմնված “Տարածաշրջանային աջակցության թիմը” տարածաշրջանի ՙԷյչ-Էս-Բի-Սի՚ բանկերին աջակցելու նպատակով կիրականացնի մի շարք կարեւոր գործառնություններ: 2010-2011թթ. թիմը պլանավորում է ընդլայնել իր սպասարկման շրջանակները դեպի Կենտրոնական եւ Արեւելյան Եվրոպայի երկրներ:

17:08 | 13.10.09 | Новости | 5792
Ереван /Медиамакс/. Группа IT-специалистов «Эйч-Эс-Би-Си Банка Армения» с сентября текущего года стала обслуживать IT-департаменты банков группы HSBC в Грузии, России и Казахстане.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе «Эйч-Эс-Би-Си Банка Армения», армянские специалисты будут обслуживать программу «Универсального банкинга HSBC» (HSBC Universal Banking-HUB), которая является собственным программным пакетом Группы HSBC.
В пресс-службе отметили, что данный программный пакет обеспечивает широкий спектр банковских и инвестиционных операций. В настоящее время данная программа работает в 63 странах присутствия Группы HSBC и обслуживает активные счета 10 млн клиентов.