16:45 | 08.10.09 | Նորություններ | 3971
Երեւան /Մեդիամաքս/. Հաշված օրեր են մնացել Uriah Heep խմբի համերգին, որը կկայանա հոկտեմբերի 16-ին Երեւանի Կարեն ԴեմիՐչյանի անվան Մարզահամերգային համալիրում (ՄՀՀ):
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այսօր Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում Vibrographus ընկերության տնօրեն Վարդան Գրիգորյանը ասել է, որ “Երեւանը դառնում է ռոք-երաժշտության կենտրոնը Հարավային Կովկասում”:
Նա նշել է, որ հոկտեմբերի 15-ին, համերգից մեկ օր առաջ, Uriah Heep խմբի մասնակիցներն Երեւանում մամլո ասուլիս կտան եւ կհանդիպեն հայկական ռոք խմբերին եւ երկրպագուներին:
Համերգը կկայանա հոկտեմբերի 16-ին ժ.`19:00: Տոմսերը, որոնց արժեքն է 10 հազարից մինչեւ 50 հազար դրամ, վաճառվում են ՄՀՀ-ի եւ Հայաստանի Տիկնիկային թատրոնի տոմսարկղերում: Համերգի ողջ հասույթը կուղղվի Սպիտակի երկրաշարժից տուժած բնակֆոնդի վերականգմանը:
Վարդան Գրիգորյանը ասել, է որ 1,5 ժամանոց համերգի ընթացքում խումբը կկատարի ինչպես երգեր իր նոր ալբոմից, այնպես էլ հանրահայտ հիթեր:
Համերգի կազմակերպիչներն են Vibrographus ընկերությունը, “Շանթ” հեռուստաընկերությունը եւ “Արզնի” հանքային ջրերի գործարանը:
Համերգի գործընկերներն են BMI եւ Austrian Airlines ավիաընկերությունները, “Մետրոպոլ” հուրանոցն ու “Բաոբաբ” ռեստորանը:
Երեւանում Uriah Heep-ի համերգի տեղեկատվական գործընկերներն են ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ  եւ Panarmenian Media գործակալությունները: Ինֆորմացիոն աջակցություն են ցուցաբերում “Ավտոռադիո”, “Երեւան FM” եւ “Ռադիո Վան” ռադիոկայանները:

Ереван /Медиамакс/. Считанные дни остались до концерта группы Uriah Heep, который пройдет 16 октября в ереванском Спортивно-концертном комплексе (СКК) им. Карена Демирчяна.
Как сообщает агентство Медиамакс, директор компании Vibrographus Вардан Григорян сказал сегодня на пресс-конференции в Ереване, что «Ереван становится центром рок-музыки на Южном Кавказе».
Он отметил, что 15 октября, за день до концерта, участники Uriah Heep дадут пресс-конференцию в Ереване, а также встретятся с армянскими рок-группами и поклонниками.
Концерт состоится 16 октября в в 19:00 часов. Билеты стоимостью от 10 до 50 тысяч драмов продаются в кассах СКК и Кукольного театра Армении. Все средства от продажи билетов будут направлены на восстановление жилого фонда в зоне Спитакского землетрясения.
Вардан Григорян сказал, что в ходе 1,5 часового концерта Uriah Heep исполнит как песни из своего нового альбома, так и известные хиты.
Организаторами концерта выступают компания Vibrographus, телекомпания «Шант» и Завод минеральных вод «Арзни».
Партнерами концерта выступают авикомпании BMI и Austrian Airlines, отель «Метрополь», ресторан «Баобаб».