16:45 | 08.10.09 | Նորություններ | 3971
Երեւան /Մեդիամաքս/. Հաշված օրեր են մնացել Uriah Heep խմբի համերգին, որը կկայանա հոկտեմբերի 16-ին Երեւանի Կարեն ԴեմիՐչյանի անվան Մարզահամերգային համալիրում (ՄՀՀ):
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այսօր Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում Vibrographus ընկերության տնօրեն Վարդան Գրիգորյանը ասել է, որ “Երեւանը դառնում է ռոք-երաժշտության կենտրոնը Հարավային Կովկասում”:
Նա նշել է, որ հոկտեմբերի 15-ին, համերգից մեկ օր առաջ, Uriah Heep խմբի մասնակիցներն Երեւանում մամլո ասուլիս կտան եւ կհանդիպեն հայկական ռոք խմբերին եւ երկրպագուներին:
Համերգը կկայանա հոկտեմբերի 16-ին ժ.`19:00: Տոմսերը, որոնց արժեքն է 10 հազարից մինչեւ 50 հազար դրամ, վաճառվում են ՄՀՀ-ի եւ Հայաստանի Տիկնիկային թատրոնի տոմսարկղերում: Համերգի ողջ հասույթը կուղղվի Սպիտակի երկրաշարժից տուժած բնակֆոնդի վերականգմանը:
Վարդան Գրիգորյանը ասել, է որ 1,5 ժամանոց համերգի ընթացքում խումբը կկատարի ինչպես երգեր իր նոր ալբոմից, այնպես էլ հանրահայտ հիթեր:
Համերգի կազմակերպիչներն են Vibrographus ընկերությունը, “Շանթ” հեռուստաընկերությունը եւ “Արզնի” հանքային ջրերի գործարանը:
Համերգի գործընկերներն են BMI եւ Austrian Airlines ավիաընկերությունները, “Մետրոպոլ” հուրանոցն ու “Բաոբաբ” ռեստորանը:
Երեւանում Uriah Heep-ի համերգի տեղեկատվական գործընկերներն են ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ  եւ Panarmenian Media գործակալությունները: Ինֆորմացիոն աջակցություն են ցուցաբերում “Ավտոռադիո”, “Երեւան FM” եւ “Ռադիո Վան” ռադիոկայանները:

Yerevan /Mediamax/. A few days are left before the concert of Uriah Heep band, which will take place on October 16 in Yerevan Sport-Concert Complex (SCC) after Karen Demirchyan.
Mediamax reports that the Director of “Vibrographus” Company Vardan Grigoryan stated at a news conference in Yerevan today that “Yerevan is becoming a center of rock music in the South Caucasus”.
He noted that on October 15, a day prior to the concert, the participants of Uriah Heep will give a news conference in Yerevan and will meet with Armenian rock bands and fans.
The concert will take place on October 16 at 19:00. The tickets, costing 10-50 thousand AMD, are for sale in ticket offices of SCC and the Puppet Show Theatre of Armenia. All the means from sale of tickets will be spent for reestablishment of the housing stock in the zone of Spitak earthquake.
Vardan Grigoryan stated that during the one and a half hour lasting concert, Uriah Heep will perform both songs from their new album and their famous hits.
The concert is organized by “Vibrographus” Company, “Shant” TV Company and “Arzni” Mineral Water Plant.
The partners of the concert are BMI Airlines and Austrian Airlines, “Metropol” Hotel and “Baobab” restaurant.
Information partners of Uriah Heep concert in Yerevan are Mediamax and PanArmenian Media. Information support for the concert is rendered by “Autoradio”, “Yerevan FM” and “Van” radio stations.