15:01 | 16.04.09 | Նորություններ | 5521
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ տեղեկատվական անվտանգության հայեցակարգի նախագիծը հավանության է արժանացել եւ ներկայացվելու է Ազգային անվտանգության խորհրդի հաստատման:
Ինպես ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ գործակալությանը հայտնել են ՀՀ Ազգային անվտանգության խորհրդի մամլո ծառայությունում, հայեցակարգի նախագիծը հավանության է արժանացել միջգերատեսչական աշխատանքային խմբի այսօրվա նիստում:
Ինչպես ասել է Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը, հայեցակարգը բացառիկ կարեւոր նշանակություն ունի երկրի տեղեկատվական անվտանգության ապահովման գործում:
Հայեցակարգի նախագծով սահմանվում են Հայաստանի ազգային շահերը տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում, տեղեկատվական անվտանգության սպառնալիքների տեսակներն ու աղբյուրները, տեղեկատվական անվտանգության ապահովման հիմնական խնդիրներն ու եղանակները:
Նախագիծը ներառում է նաեւ Հայաստանում տեղեկատվական անվտանգության ապահովման պետական քաղաքականության հիմնադրույթները եւ դրանց իրականացման առաջնահերթ միջոցառումները:

15:01 | 16.04.09 | News | 5918
Yerevan /Mediamax/. Draft information security concept of Armenia is approved and will be presented to the approval of the National Security Council.
As Mediamax was told in the press service of the National Security Council of Armenia, the draft concept was approved at today’s session of the interdepartmental working group.
As the Secretary of the National Security Council Artur Baghdasaryan stated, the concept is exclusively important in providing information security of Armenia.
The draft outlines Armenia’s interests in the sphere of information security, types and sources of information threats, the basic tasks and methods of providing information security.
The draft also includes bases of Armenia’s state policy and the primary measures on providing information security.