15:01 | 16.04.09 | Նորություններ | 5521
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ տեղեկատվական անվտանգության հայեցակարգի նախագիծը հավանության է արժանացել եւ ներկայացվելու է Ազգային անվտանգության խորհրդի հաստատման:
Ինպես ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ գործակալությանը հայտնել են ՀՀ Ազգային անվտանգության խորհրդի մամլո ծառայությունում, հայեցակարգի նախագիծը հավանության է արժանացել միջգերատեսչական աշխատանքային խմբի այսօրվա նիստում:
Ինչպես ասել է Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը, հայեցակարգը բացառիկ կարեւոր նշանակություն ունի երկրի տեղեկատվական անվտանգության ապահովման գործում:
Հայեցակարգի նախագծով սահմանվում են Հայաստանի ազգային շահերը տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում, տեղեկատվական անվտանգության սպառնալիքների տեսակներն ու աղբյուրները, տեղեկատվական անվտանգության ապահովման հիմնական խնդիրներն ու եղանակները:
Նախագիծը ներառում է նաեւ Հայաստանում տեղեկատվական անվտանգության ապահովման պետական քաղաքականության հիմնադրույթները եւ դրանց իրականացման առաջնահերթ միջոցառումները:

15:01 | 16.04.09 | Новости | 4021
Ереван /Медиамакс/. Проект концепции информационной безопасности Армении одобрен и будет представлен на утверждение Совета национальной безопасности.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе Совета национальной безопасности Армении, проект концепции был одобрен на сегодняшнем заседании межведомственной рабочей группы.
Как заявил секретарь Совета национальной безопасности Артур Багдасарян, концепция имеет исключительное значение в деле обеспечения информационной безопасности Армении.
В проекте обозначены интересы Армении в сфере информационной безопасности, виды и источники информационных угроз, основные задачи и медоты обеспечения информационной безопасности.
Проект включает также основы государственной политики Армении и первоочередные мероприятия по обеспечению информационной безопасности.