Երևան /Մդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերությունը եւ Երեւանի Ավ. Իսահակյանի անվան կենտրոնական գրադարանը միջին դասարանների աշակերտների միջեւ անցկացրել են Հովհաննես Թումանյանի 140-ամյակին նվիրված “Հիշենք մեծ պոետներին” մրցույթը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ը, ընկերության ներկայացուցիչ Տաթեւ Հայրումյանն ասել է, որ “ԱրմենՏելը” մեծ նշանակություն է տալիս նման միջոցառումներին եւ փորձում է իր լուման ներդնել ազգային արժեքների պահպանման եւ աճող սերնդի դաստիարակության գործում:
Մրցույթի հաղթող է ճանաչվել Երեւանի թիվ 51 դպրոցի եւ Երեւանի պետական ճարտարագիտական համալսարանին կից մասնագիտացված քոլեջի աշակերտներից կազմված “Անուշ” թիմը: “ԱրմենՏելը” մրցանակներ է շնորհել մրցույթում առաջին երեք տեղերը զբաղեցրած թիմերի մասնակիցներին:
Ապրիլի 6-ին “ԱրմենՏելը” եւ Երեւանի Ավ. Իսահակյանի անվան կենտրոնական գրադարանը համագործակցության մասին հուշագիր են ստորագրել, որը նախատեսում է բազմաթիվ համատեղ ակցիաների անցկացում:

17:00 | 07.04.09 | News | 3296
Representative of the Company Tatev Hayrumyan stated that “ArmenTel” attaches great importance to such events and tries to make its contribution to preserving the national values and bringing up the growing generation.
“Anush” team was the winner of the competition. The team consisted of pupils of N51 Yerevan school and the specialized college under State Engineering University. “ArmenTel” Company established prizes for participants of teams, which occupied three first places in the competition.
On April 6, “ArmenTel” and Yerevan Central Library after Avetik Isahakyan signed a memorandum on cooperation, which provides for realization of numerous joint actions.--0--