14:16 | 01.04.09 | Նորություններ | 4963
Երեւան /Մեդիամաքս/. Նեյչո Վելիչկովը ապրիլի 2-ից կթողնի “ԱրմենՏել” ընկերության գլխավոր տնօրենի պաշտոնը:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանը հայտնել է “ԱրմենՏելի” մամլո քարտուղար Անուշ Բեղլոյանը, “Նեյչո Վելիչկովի որոշումը պայմանավորված է ընտանեկան հանգամանքներով”:
Մինչ նոր գլխավոր տնօրենի նշանակումը ընկերության ղեկավարի պաշտոնակատար է նշանակվել “ԱրմենՏելի” ֆինանսական տնօրեն Կարեն Շահնազարյանը:
Անուշ Բեղլոյանը նշել է, որ Նեյչո Վելիչկովի պաշտոնավարման ընթացքում “գործարկվել է երրորդ սերնդի ցանցը, ներդրվել են համակցված ապրանքատեսակներ, կատարելագործվել են մարքեթինգային գործիքները, օպտիմալացվել են բիզնես գործընթացները”: “Նեյչո Վելիչկովի ղեկավարության ներքո ընկերությունը պահպանեց իր շահույթը բարձր մակարդակում` չնայած բարդ տնտեսական իրադրությանը”,- նշել է Անուշ Բեղլոյանը:

14:16 | 01.04.09 | Новости | 3856
Ереван /Медиамакс/. Нейчо Величков оставит пост генерального директора телекоммуникационной компании «АрменТел» со 2 апреля.
Как сообщила сегодня Медиамакс пресс-секретарь «АрменТел» Ануш Беглоян, «решение Нейчо Величкова обусловлено семейными обстоятельствами».
До назначения нового гендиректора исполняющим обязанности главы компании назначен финансовый директор «АрменТел» Карен Шахназарян.
Ануш Беглоян отметила, что за время руководства Нейчо Величкова в «АрменТел» «была запущена сеть третьего поколения, внедрены конвергентные продукты, усовершенствованы маркетинговые инструменты, оптимизированы бизнес-процессы». «Под руководством Нейчо Величкова компания сохранила прибыльность на высоком уровне, несмотря на непростую экономическую ситуацию», - отметила Ануш Беглоян.