13:58 | 31.10.25 | Նորություններ | 7764
Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը մասնակցել է Ներքին Աուդիտորների Ինստիտուտ-Հայաստան ՀԿ-ի կողմից կազմակերպված «Կառավարում, ռիսկեր եւ համապատասխանություն արհեստական բանականության եւ թվային ակտիվների դարում» խորագրով տարեկան կոնֆերանսին, որտեղ Ucom-ը հանդես է եկել որպես տեխնոլոգիական գործընկեր։
Կոնֆերանսը համախմբել էր ներքին աուդիտի, համապատասխանության եւ տեղեկատվական անվտանգության եւ ռիսկերի կառավարման ոլորտների ավելի քան 150 մասնագետի եւ առաջատար փորձագետի՝ ԱՄԷ-ից, Նիդերլանդներից, Միացյալ Թագավորությունից, Լիբանանից, Սլովենիայից եւ այլ երկրներից։
Ռալֆ Յիրիկյանը հանդես է եկել ելույթով՝ «Կապից դեպի պատասխանատվություն. հեռահաղորդակցությունը ԱԲ դարաշրջանում» թեմայով՝ ներկայացնելով հեռահաղորդակցության ոլորտի զարգացումների իր տեսլականը։
«Ucom-ում մենք գիտակցում ենք, որ այսօր արհեստական բանականությունն ու թվային տեխնոլոգիաները ձեւավորում են բոլոր ոլորտների ապագան՝ բիզնեսից մինչեւ պետական կառավարում։ Հեռահաղորդակցությունը այս էկոհամակարգի առանցքային հենասյունն է․ մենք պատասխանատվություն ենք կրում ապահովելու ոչ միայն կապի որակն ու արագությունը, այլեւ տվյալների պաշտպանությունը, թվային վստահությունը եւ անվտանգ փոխգործակցությունը մարդկանց ու բիզնեսների միջեւ», – նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Ելույթից հետո Ռալֆ Յիրիկյանին հանձնվել է հուշանվեր՝ ի նշան շնորհակալության համաժողովի տեխնոլոգիական գործընկեր լինելու համար։
«Այս տարի եւս ՆԱԻ-Հայաստանի կոնֆերանսը հաջողությամբ դարձավ գիտելիքի եւ փորձի փոխանակման առանցքային հարթակ՝ համախմբելով ոլորտի առաջատար մասնագետների։ Մենք ուրախ ենք, որ կոնֆերանսի ընթացքում կարողացանք կազմակերպել քննարկումներ այսպիսի արդիական թեմաների շուրջ, ինչպիսիք են արհեստական բանականությունն ու թվային ակտիվները, որոնք այսօր թելադրում են բիզնեսի, կորպորատիվ կառավարման եւ հսկողական գործառույթների ապագան։ Վստահ ենք, որ յուրաքանչյուր մասնակից իր հետ տարավ արժեքավոր գործիքներ՝ իրենց կազմակերպությունների կայուն զարգացումն ապահովելու համար։ Շնորհակալ ենք մեր գործընկերներին՝ այս կարեւոր միջոցառումն իրականություն դարձնելու համար», - նշել է «Ներքին աուդիտորների ինստիտուտ-Հայաստան» ՀԿ-ի նախագահ Արա Չալաբյանը:
Կոնֆերանսի ընթացքում մասնակիցները քննարկել են բիզնեսի թվային փոխակերպման ընթացքը, անդրադարձել արհեստական բանականության կիրառման գործնական հարցերին՝ վերլուծելով ռիսկերն ու բացահայտելով հնարավորությունները, ինչպես նաեւ թվային ակտիվների եւ կիբեռանվտանգության արդիական խնդիրները:

13:58 | 31.10.25 | News | 7712
Ralph Yirikian, General Director of Ucom, participated in the annual conference titled “Governance, Risk, and Compliance in the Era of Artificial Intelligence and Digital Assets”, organized by the Internal Auditors Institute – Armenia NGO, where Ucom acted as a technological partner.
The conference brought together more than 150 professionals and leading experts in the fields of internal audit, compliance, information security, and risk management from the UAE, the Netherlands, the United Kingdom, Lebanon, Slovenia, and other countries.
Ralph Yirikian delivered a keynote speech titled “From Connection to Responsibility: Telecommunications in the Era of AI”, presenting his vision for the development of the telecommunications sector in the age of artificial intelligence.
“At Ucom, we recognize that artificial intelligence and digital technologies are shaping the future of every industry — from business to public governance. Telecommunications stands as a key pillar of this ecosystem: we are responsible not only for the quality and speed of connectivity but also for ensuring data protection, digital trust, and secure interaction between people and businesses,” said Ralph Yirikian, General Director of Ucom.
After the speech, a commemorative souvenir was presented to Ralph Yirikian as a symbol of appreciation for being the Technology Partner of the conference.
“Once again, this year’s IIA-Armenia conference successfully became a key platform for knowledge and experience sharing, uniting leading professionals from the field. We are pleased that the discussions focused on such relevant topics as artificial intelligence and digital assets — areas that are defining the future of business, corporate governance, and oversight functions. We are confident that each participant left with valuable tools to contribute to the sustainable development of their organizations. We sincerely thank our partners for helping make this important event a reality,” said Ara Chalabyan, President of the Internal Auditors Institute – Armenia NGO.
During the conference, participants discussed the progress of digital transformation in business, explored practical aspects of artificial intelligence implementation, analyzed risks, and identified new opportunities, as well as addressed the current challenges of digital assets and cybersecurity.