13:00 | 26.11.24 | Նորություններ | 17366
Viva-ի «Y» կանխավճարային սակագնային պլանի բաժանորդների գերակշիռ մասը դիտում է YouTube-ի բովանդակություն՝ ֆիլմեր, փոդքասթներ, ժամանցային, մասնագիտական ու կրթական նյութեր, շորթեր (կարճ տեսանյութեր):
Շատերն ունեն իրենց վլոգներն ու YouTube-յան ալիքները: YouTube-ն ամենալայն տարածում ունեցող հավելվածն է ու այստեղ ժամանակ են անցկացնում մեծերն ու երիտասարդները՝ հավասարապես, ամսական կտրվածքով մոտ 15 ժամ:
Այս ամենը հաշվի առնելով՝ Viva-ն որոշել է ընդառաջ գնալ եւ «Y» կանխավճարային սակագնային պլանի իր բաժանորդների համար եւս YouTube հավելվածը դարձնել հասանելի՝ առանց հիմնական ինտերնետ փաթեթի ՄԲ-երը սպառելու: Այսինքն YouTube-ը՝ գումարած 20 ԳԲ ինտերնետ փաթեթն ու ներառված րոպեները՝ 3000 դրամ/30 օր սակագնի դիմաց:
«Ուրախ լուր ունենք հայտնելու, այս անգամ արդեն «Y» կանխավճարային սակագնային պլանի բաժանորդներին: YօuTube-ը դարձել է հասանելի՝ առանց ներառված ինտերնետ փաթեթի ՄԲ-երը սպառելու: Մեր բաժանորդները կարող են օգտվել իրենց ամենասիրված հավելվածից անսահմանափակ: Viva-ն մշտապես ընդառաջում է իր բաժանորդներին», - ասել է Viva-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը:
«Y» կանխավճարային սակագնային պլանի բաժանորդները 3000 դրամ/30 օր սակագնի դիմաց ստանում են 20 ԳԲ ինտերնետ, 1500 րոպե ցանցի ներսում, դեպի ՀՀ ցանցեր, ԱՄՆ, Կանադա, ՄՏՍ Ռուսաստան եւ Հնդկաստան զանգերի համար, 10 000 ներցանցային րոպե՝ 1500 րոպե փաթեթը սպառելուց հետո օգտագործման համար, 300 SMS դեպի ՀՀ բջջային ցանցեր ուղարկելու հնարավորություն:

13:00 | 26.11.24 | News | 17770
The majority of Viva’s “Y” prepaid tariff plan subscribers watch a variety of YouTube content: films, podcasts, entertainment, professional, and educational materials, shorts.
Many have their own vlogs and YouTube channels. YouTube is the most widely used application with both young and old people spending about 15 hours per month on the platform.
Taking all this into account, Viva has decided to take a step forward for “Y” prepaid tariff plan subscribers by offering YouTube access without consuming MBs of the main Internet package. This means that “Y” prepaid tariff plan subscribers can enjoy YouTube along with the 20 GB Internet package and included minutes for just AMD 3000/30 days.
“We have great news to share, this time for our “Y” prepaid tariff plan subscribers. From now on, YouTube will be available without consuming MBs of the included Internet package. Our subscribers can enjoy their favorite application without limits. Viva is always committed to serving its subscribers,” Viva’s General Director Armen Avetisian stated.
To remind, for AMD 3000/30 days subscribers of the “Y” prepaid tariff plan receive 20 GB of Internet, 1500 minutes for calls within the network, to RA other networks, USA, Canada, MTS Russia, and India, 10 000 on-net minutes after consuming the 1500-minute package, as well as 300 SMS to mobile networks of Armenia.
By the way, within the “Y” prepaid tariff plan, when using the applications Kinodaran, Yandex Plus, TikTok, Instagram, Facebook, Spotify, ClubHouse, Viber, WhatsApp, Telegram, Messenger, X, Zoom, Skype, Zangi, Snapchat, IMUSIC, Иви and Apple Music, the MBs of the main Internet package are not consumed.