Beeline-ը տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 21-ին ճանապարհաշինական աշխատանքների հետեւանքով, որոնք իրականացվում են տարբեր շինարարական ընկերությունների կողմից, վնասվել են Beeline-ի օպտիկական մալուխները՝ Սեւան-Դիլիջան եւ Աշտարակ-Ապարան հատվածներում:
Դրա հետեւանքով անջատվել է Հայաստան մուտք գործող ինտերնետը եւ միջազգային կապուղիները, որի արդյունքում ընկերության բաժանորդները զրկվել են ինտերնետ կապի հասանելիությունից, ինչպես նաեւ ընկել է կապի որակը Հայաստանի ամբողջ տարածքում:
«Մեր աշխատակիցները գործադրում են բոլոր հնարավոր ջանքերը, որպեսզի այս խնդիրը լուծվի հնարավորինս կարճ ժամկետներում:  Ցավով պետք է նշենք, որ սա շինարարական կազմակերպությունների անպատասխանատու  վարքագծի առաջին դեպքը չէ, եւ նախկինում էլ մեր բաժանորդները զրկվել են կապի միջոցներից մալուխները վնասելու հետեւանքով»,- նշել են ընկերությունում:

Beeline has announced that the optic cables in the Sevan-Dilijan and Ashtarak-Aparan sections of the operator’s network have been damaged on September 21 during the road construction works by different construction companies.
As a result, the internet and international channels have shut down and Beeline subscribers have lost access to the internet, and the quality of connection has suffered nationwide.
“Our staff is doing everything to solve this issue as soon as possible. We regret to state that this is not the first time that construction companies demonstrated an irresponsible approach. Our subscribers lost access to connection because of damaged cables before,” Beeline said.