Beeline-ը տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 21-ին ճանապարհաշինական աշխատանքների հետեւանքով, որոնք իրականացվում են տարբեր շինարարական ընկերությունների կողմից, վնասվել են Beeline-ի օպտիկական մալուխները՝ Սեւան-Դիլիջան եւ Աշտարակ-Ապարան հատվածներում:
Դրա հետեւանքով անջատվել է Հայաստան մուտք գործող ինտերնետը եւ միջազգային կապուղիները, որի արդյունքում ընկերության բաժանորդները զրկվել են ինտերնետ կապի հասանելիությունից, ինչպես նաեւ ընկել է կապի որակը Հայաստանի ամբողջ տարածքում:
«Մեր աշխատակիցները գործադրում են բոլոր հնարավոր ջանքերը, որպեսզի այս խնդիրը լուծվի հնարավորինս կարճ ժամկետներում:  Ցավով պետք է նշենք, որ սա շինարարական կազմակերպությունների անպատասխանատու  վարքագծի առաջին դեպքը չէ, եւ նախկինում էլ մեր բաժանորդները զրկվել են կապի միջոցներից մալուխները վնասելու հետեւանքով»,- նշել են ընկերությունում:

10:33 | 22.09.20 | Новости | 12587
Компания Beeline сообщила сегодня, что 21 сентября из-за дорожно-строительных работ, осуществляемых различными строительными компаниями, были повреждены оптические кабели Beeline на отрезках Севан-Дилижан и Аштарак-Апаран.
По причине данного повреждения абоненты компании были лишены доступа в интернет, а так же снизилось  качество интернета на всей территории Армении.
“Наши сотрудники прилагают все возможные усилия для решения вопроса в максимально короткие сроки. С сожалением отмечаем, что это не первый случай  безответственного  поведения строительных компаний, подобные случаи, когда наши абоненты были лишены средств связи по причине повреждения кабелей, были и в прошлом», - отметили в компании.