15:17 | 28.08.20 | Նորություններ | 16978
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը օգոստոսի 27-ին բավարարել է «Թիմ» ընկերության միջնորդությունը՝ դատարանի օգոստոսի 13-ի որոշմամբ կիրառված հայցի ապահովման միջոցը վերացնելու մասին։
Ինչպես հայտնել է «Թիմ» ընկերության մամուլի ծառայությունը, ապահովումը վերացնելու մասին դատարանի որոշումն ուժի մեջ է մտել կայացման պահից։ Որոշումը հասանելի է DataLex դատական տեղեկատվական համակարգում։
Հիշեցնենք, որ օրեր առաջ դատարանը բավարարել էր հայցվոր «Յուքոմ» ՓԲԸ-ի միջնորդությունը հայցի ապահովման միջոց կիրառելու վերաբերյալ, մասնավորապես՝ հայցի ապահովման նպատակով դատարանն արգելել էր «Թիմ» ՍՊԸ-ին կնքել «ՎԵՈՆ Արմենիա» ՓԲԸ բաժնետոմսերի ձեռքբերման գործարք եւ գրանցման ներկայացնել գործարքից ծագող իրավունքները։

15:17 | 28.08.20 | Новости | 16979
27 августа Суд общей юрисдикции Еревана удовлетворил ходатайство компании «Тим» об отмене меры пресечения в виде запрета на заключение сделки по приобретению акций ЗАО «ВЕОН Армения», принятого судом 13 августа.
Как сообщила пресс-служба «ТИМ», решение суда об отмене меры пресечения вступило в силу с момента его вынесения.
С решением можно ознакомиться в судебной информационной системе DataLex.
Напомним, что несколько дней назад суд удовлетворил ходатайство ЗАО "Юком" и запретил ООО «Тим» заключать сделку по приобретению акций ЗАО «ВЕОН Армения» и регистрировать истекающие из сделки права.