14:40 | 17.07.20 | Նորություններ | 17736
Վիվա-ՄՏՍ-ը հայտարարել է, որ վաղ առավոտյան ներթափանցելով կապի շարժական օպերատորների հետ գործակցող փոքր VAS (ավելացված արժեքով ծառայություններ մատուցող) օպերատորներից մեկի համակարգը, հակառակորդին հաջողվել է կարճ հաղորդագրությունների միջոցով ապատեղեկատվություն տարածել առանձին բաժանորդների շրջանում:
Ինչպես արդեն նշել է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը, դա հակառակորդի հերթական ապատեղեկատվությունն է:
«Մենք մշտական կապի մեջ ենք VAS օպերատորի հետ, որի մասնագետներն աշխատում են իրենց համակարգի անվտանգությունն ուժեղացնելու ուղղությամբ: Ըստ VAS օպերատորի, ապատեղեկատվություն ստացած բոլոր բաժանորդներն արդեն ստացել են իրենց կողմից ուղարկված հերքումը»,- նշել են ընկերությունում:

Viva-MTS announced that early in the morning, by penetrating into one of the mobile operators’ small VAS (value-added services) system used with mobile operators, the enemy has managed to spread misinformation via SMS messages among individual subscribers.
As the Armenian Ministry of Defense has already mentioned, this is another misinformation of the enemy.
“We are constantly in contact with the VAS operator, whose specialists work on strengthening the security of their system. According to the VAS operator, all the subscribers who received misinformation have already received the denial sent by the operator,” the company said.