16:38 | 07.07.20 | Նորություններ | 17781
«ԹԻՄ» ՍՊԸ-ն հայտարարություն է տարածել, տեղեկացնելով, որ այսօր կայացած ՏՄՊՊՀ նիստում քննարկվել է «ԹԻՄ» ՍՊԸ եւ «ՎԵՈՆ Արմենիա» ՓԲԸ համակենտրոնացումը թույլատրելու հարցը։
Նիստի ընթացքում շոշափվել են ռազմավարական զարգացման, ներդրումային քաղաքականության, մարդկային կապիտալի ներգրավման եւ մի շարք այլ հարցեր։
«Գործարքից հետո նոր կազմակերպությունը բռնելու է զարգացման նոր ուղի, որտեղ ամենակարեւորը մարդկային կապիտալն է․ մենք պատրաստվում ենք մի շարք ծառայությունների սպասարկումը տեղափոխել եւ իրականացնել մեր աշխատակիցների ուժերով, ինչը ենթադրում է աշխատատեղերի ավելացում։ Կառուցվելիք նոր սերնդի ցանցը (NGN) նոր հնարավորություններ է բացելու Հայաստանի տնտեսական զարգացման համար»,- նշել են «ԹԻՄ» ՍՊԸ-ում:

16:38 | 07.07.20 | News | 16914
Team LLC has issued a statement, announcing that SCPEC has held a meeting to consider the permit for the merger deal between Team LLC and VEON Armenia.
The attendees have discussed matters of strategic development, investment policy, and attracting human capital.
“After the deal, the merged company will embark on a new development journey, in which human capital will be the most important element: we plan to start providing a number of services through staff, so we are going to need more employees. The new-generation network (NGN), which we are building, will open new possibilities for economic development of Armenia,” said team LLC.