10:09 | 06.05.20 | Նորություններ | 16596
VEON ընկերությունը, որին պատկանում է Beeline Armenia ապրանքանիշի ներքո գործող «Վեոն Արմենիա»-ն, հայտնել է, որ դադարեցրել է քննարկումները UCom-ի հետ հնարավոր գործարքի մասին:
Itel.am-ը հիշեցնում է, որ 2020թ. հունվարի 15-ին VEON ընկերությունը հաստատել էր, որ քննարկումներ է վարում:
«Այս քննարկումների արդյունքում կարող է գործարք կնքվել, կարող է եւ չկնքվել: VEON հանդես կգա նոր հաղորդագրությամբ՝ կարգավորիչ պահանջներին համապատասխան, եթե դրա կարիքը լինի», - ասված էր ընկերության հաղորդագրության մեջ:
2019 թվականի դեկտեմբերին UCom-ը դիմել էր Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողով` «Վեոն Արմենիա» ընկերությունը (ապրանքանիշը «Բիլայն») գնելու նպատակով:

“VEON Ltd. has withdrawn from discussions with UCom CJSC related to a potential transaction involving its operating company in Armenia, which was previously disclosed on 15 January 2020”, company said in a statement.
On January 15, 2020, VEON Ltd confirmed discussions with UCom LLC regarding a potential transaction in Armenia.
“VEON has noted recent media comments concerning a potential sale of VEON’s business in Armenia and confirms that it has entered into discussions with UCom LLC regarding such a potential transaction. These discussions may or may not result in a transaction. VEON will communicate material updates, if any, in accordance with regulatory requirements”, the company said then.