17:38 | 20.11.19 | Նորություններ | 7941
Սիսայդ Ստարտափ Սամմիթի հիմնադիր Հակոբ Հակոբյանը հայտարարել է, որ ընկերությունը պատրաստվում է սկսել ներդրումային նոր ռաունդ՝ առաջիկա 48 ամիսների համար, որի առաջին տրանշը կազմում է $2,5 մլն։
Նրա խոսքով, սա կլինի աշխարհի մասշտաբով միջոցառումների կազմակերպման ոլորտում արված ամենամեծ ներդրումներից մեկը։ Այս պահին ընկերության արժեքը գնահատվում է $35 մլն։ Դեռեւս 2 տարի առաջ ընկերությանը հաջողվեց $2 մլն արժողությամբ ներդրումային ռաունդ իրականացնել։ Այդ ժամանակ ընկերության արժեքը գնահատվել էր $6 մլն։
«Սամմիթը պարզապես հերթական ստարտափ կոնֆերանս չէ։ Այստեղ շատ կարեւոր են մարդկային հարաբերությունները եւ ոչ ֆորմալ միջավայրում դրանց զարգացման հեռանկարները։ Մենք նպատակ ունենք ստեղծել մարդակենտրոն ներդրումային պլատֆորմ, որի հիմքերը արդեն դրված են հասարակության մեջ տեղի ունեցած եւ տարբեր կերպ արտահայտված փոփոխություններով: Այս ռաունդում ստացած ներդրումը հնարավորություն կտա սամմիթներ անցկացնել աշխարհի նոր կետերում։ Մենք նպատակ ունենք տարվա մեջ 5 տարբեր երկրներում իրականացնել սամմիթներ, ինչպես նաեւ պատմության մեջ առաջին անգամ իրականացնել Սքայ Ստարտափ Սամմիթը, որի մասին շուտով կլսենք ավելի հաճախ»,- նշել է ընկերության հիմնադիր Հակոբ Հակոբյանը։
Նախորդ երկու տարիների ընթացքում Սիսայդ Ստարտափ Սամմիթը՝ որպես միկրոաքսելերացիոն հարթակ, նկատելի դարձավ համաշխարհային ստարտափ էկոհամակարգում։ 2018թ․ երկու միջազգային սամմիթներ անցկացվեցին Հնդկաստանում եւ Արաբական Միացյալ Էմիրություններում։
Սեւան Ստարտափ Սամմիթը կանցկացվի 2020թ հուլիսի 26-ից օգոստոսի 1-ը՝ Հայաստանում հավաքելով ավելի քան 10.000 մասնակիցների աշխարհի շուրջ 50 երկրից։ Հակոբ Հակոբյանի խոսքով, բացի հայաստանյան միջոցառումից, Հնդկաստանը, ԱՄԷ-ն եւ եւս 10 երկիր գտնվում են բանակցությունների փուլում։

17:38 | 20.11.19 | News | 8082
The Founder of Seaside Startup Summit Hakob Hakobyan announces Series A investment round for over a period of 48 months, with a first tranche of US $2.5 million.
This will be one of the largest fundraising rounds for any event organization in the world, valuing Seaside Startup Summit at US $35 million. The company raised another US $2 million Seed round back in 2017, with only US $6 million valuation.
“This event is not just a regular conference, but a lifestyle. Our team is motivated to turn it even into a bigger platform and create a unique humanized deal-making tool for the next generations of entrepreneurs,” said the Founder of Seaside Startup Summit Hakob Hakobyan. “With this investment we are planning to make our presence more active in different locations of the world, reach to 5 annual events, and organize the first ever Sky Startup Summit”.
During the previous 2 years company was able to turn into a global event and leading micro-acceleration platform with footprints in India and UAE. The next announced Seaside Startup Summit will be held in Armenia from July 26 till August 01, 2020 and will bring together around 1000 guests and 10000 participants from over 50 countries. However, Hakob Hakobyan revealed, that beside of Armenia, UAE, India and 10 other locations are in consideration.