15:15 | 12.09.19 | Հոդվածներ | exclusive 286000
22 տարի գործող DataArt-ը մասնաճյուղեր ունի ավելի քան 20 երկրում՝ այդ թվում՝ ԱՄՆ-ում, Մեծ Բրիտանիայում, Ռուսաստանում, Ուկրաինայում, Արգենտինայում եւ այլն։ Դրանց շարքին ամիսներ առաջ ավելացել է նաեւ Հայաստանի գրասենյակը, որը գործում է արդեն մի քանի ամիս եւ ունի 22 աշխատակից։
Ֆինանսների, առողջապահության, տուրիզմի, մեդիայի եւ ինտերնետ իրերի (IoT) ոլորտում ՏՏ լուծումներ առաջարկող ընկերության հայաստանյան գրասենյակի պաշտոնական բացումը սեպտեմբերի 12-ին է, իսկ մինչ այդ Itel.am-ի տեսախցիկը շրջել է DataArt Armenia-ի նորաձեւ գրասենյակում։
Վերելակներից դուրս գալուն պես աչքի առաջ «միս ու արյուն» է ստանում ընկերության՝ «մարդիկ՝ առաջին տեղում» կարգախոսը։
Սեղանի ֆուտբոլը հուշում է, որ այստեղ շատ են կարեւորում աշխատակիցների ազատ ժամանակը հետաքրքիր դարձնելը։
DataArt Armenia-ի գրասենյակի պատերը զարդարում են DataArt-ի IT թանգարանում պահվող ռետրո տեխնոսարքերի լուսանկարները։
DataArt-ի էկոհամակարգում սեփական պոտենցիալը բացահայտելու հնարավորությունը ընկերությունը շատ է կարեւորում։
«Օփեն սփեյս» գրասենյակը թույլ է տալիս ստեղծել միասնական աշխատանքային միջավայր։
Հաճախորդների եւ աշխատակիցների միջեւ փոխհարաբերությունները DataArt-ում հիմնված են հարգանքի վրա՝ անկախ նրանց տարբերություններից։
Իսկ ընդհանրություններ գտնելու լավագույն վայրերից են հրաշալի տեսարանով հանգստի գոտիները։
Այն գործընկերների համար, ովքեր երկար մեկ տեղում նստած աշխատել չեն սիրում, կա հատուկ սեղան, որը կարելի է հարմարեցնել ըստ մարդու հասակի ու աշխատել կանգնած։
Ճկունություն փորձարկումներում եւ ազատություն նոր գիտելիքներ ու փորձ ձեռք բերելու հնարավորություններում, փոփոխությունների նկատմամբ պատրաստակամություն։ Այս ամենը ընկերության կարեւոր հատկանիշներից են։
DataArt Armenia-ում բանակցությունների եւ քննարկումների համար երկու սենյակ ունեն՝ մեծ ու փոքր։
Քննարկումների սենյակները կահավորված են այնպես, որ մարդիկ կարողանան առանձնանալ եւ հնարավորինս արդյունավետ մարզել միտքը։
Ընկերության աշխատակիցներն ասում են, որ միմյանց վրա հույսը դնելու հնարավորությունն ու մարդկանց վստահելու պատրաստակամությունը DataArt-ում փոխհարաբերությունների հիմքն են։
DataArt-ում լիդերի դերն է ստեղծել միջավայր, որտեղ մարդիկ ինքնուրույն են որոշումներ կայացնում։
DataArt Armenia-ի տնօրեն Արսեն Բաղդասարյանի նվերը՝ «Էրեբունի» գորգը,  հայկականություն է հաղորդում գրասենյակի ամենասիրելի հատվածներից մեկին։
DataArt Armenia-ի խոհանոցը նույնպես հետաքրքիր լուծումներով է կահավորված։
Խոհանոցի հարեւանությամբ ծրագրավորման աշխարհում ամենասիրելի զբաղմունքներից մեկն է՝ Playstation-ը։ Գործընկերների մեծ մասը հենց այստեղ էլ սիրում է անցկացնել հանգստի ժամերը։

15:15 | 12.09.19 | Статьи | exclusive 300313
У DataArt, уже 22 года прочно занимающей свою нишу на рынке IT услуг, есть собственные филиалы более чем в  20 странах – в том числе в США, Великобритании, России, Украине. Список филиалов компании несколько месяцев назад пополнил офис в Армении, у которого уже насчитывается 22 сотрудника.
12 сентября состоится официальное открытие армянского офиса компании, предлагающей IT решения в сферах финансов, здравоохранения, туризма, медиа и интернета вещей (IoT). А до этого камера Itel.am  зафиксировала особенности модного офиса DataArt Armenia.
При выходе из лифта сразу же бросается в глаза девиз компании «На первом месте – люди»
Настольный футбол напоминает, что интересному досугу сотрудников здесь уделяется особое значение.
Стены офиса DataArt Armenia украшают фотографии ретро устройств из IT музея DataArt.
Для компании важно, чтобы сотрудники смогли раскрыть собственный потенциал в экосистеме DataArt.
Open-space офис позволяет сформировать единую рабочую среду.
В DataArt  отношения между клиентами и сотрудниками основаны на уважении, независимо от различий между ними.
А зоны отдыха с замечательным панорамным видом  являются лучшим местом, чтобы найти точки соприкосновения.
Для тех, кто не любит долгое время работать сидя, есть специальный стол, который можно отрегулировать в соответствии с ростом человека, и работать стоя
Гибкость в экспериментах, свобода на пути к новым знаниям и опыту, готовность к переменам – все это одни из главных составляющих компании.
Для переговоров и обсуждений в DataArt Armenia есть две комнаты – большая и маленькая.
Комнаты для обсуждений обустроены так, чтобы сотрудники могли уединиться для более эффективной тренировки мысли.
По словам сотрудников, отношения в DataArt  основаны на взаимовыручке и готовности доверять людям.
Функция лидера в DataArt – создать среду, где люди самостоятельно принимают решения.
Подарок директора DataArt Armenia Арсена Багдасаряна – ковер «Эребуни» передает армянскую атмосферу в одной из любимых частей офиса.
Кухня DataArt Armenia также обставлена весьма интересно и в соответствии с современными решениями.
А рядом с кухней одно из любимейших занятий в мире программистов  – Playstation. Большая часть сотрудников любит проводить часы отдыха именно здесь.