11:04 | 05.09.19 | Նորություններ | 10213
Beeline ստարտափ ինկուբատորի 4-րդ շրջափուլն արդեն ավարտվել է։ 5 ստարտափ թիմեր սեպտեմբերի 4-ին ներկայացրին իրենց նորարարական գաղափարները եւ բիզնես նախագծերը հրավիրված ներդրողներին, ստարտափ էկոհամակարգի ներկայացուցիչներին եւ այլ հյուրերին։
Միջոցառման սկզբում ներկաներին ողջունեց Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Ուրախ եմ ողջունել ձեզ մեր եզրափակիչ հանդիպմանը: Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել ստարտափ թիմերին մասնակցության համար: Արդեն մի քանի տարի է, ինչ Beeline-ը նպաստում է ստարտափ էկոհամակարգի զարգացմանը: Մենք երջանիկ ենք, որ հնարավորություն ունեցանք աշխատել Հայաստանի խելացի եւ տաղանդավոր երիտասարդների հետ: 3 ամիս քրտնաջան աշխատելու ընթացքում մասնակիցներն ու կազմակերպիչները փորձի փոխանակմամբ ավելի կատարելագործվեցին: Հուսով ենք, որ Beeline ստարտափ ինկուբատորը օգնեց նորաստեղծ ձեռնարկություններին ստանալ անհրաժեշտ գիտելիքներ, որպեսզի լավ գաղափարները վերածեն լավ բիզնես նախագծերի»։
Նախքան ստարտափների ելույթները, Հայաստանի Բիզնես հրեշտակների ցանցի (BANA) տնօրեն Գրիգոր Հովհաննիսյանը ներկայացրեց 14 շաբաթվա ընթացքում թիմերի հետ կատարված աշխատանքը, նշեց ստարտափների ունեցած հաջողությունները եւ նրանց պոտենցիալը միջազգային շուկայում։
«4-րդ շրջափուլի ընթացքում մեր թիմն անհատական աշխատանքներ է տարել եւ բազմաբնույթ դասընթացներ կազմակերպել 5 ռեզիդենտ ստարտափների հետ։ Շրջափուլի ավարտին թիմերն ունեն ակնհայտ առաջխաղացումներ եւ զգալի աճ։ BANA-ի ներդրողներն արդեն իսկ հետաքրքրված են ստարտափների լուծումներով, եւ այս պահին ընթանում են բանակցություններ ներդրումներ իրականացնելու նպատակով»,- հայտնեց Գրիգոր Հովհաննիսյանը։
4-րդ շրջափուլն ավարտած 5 ռեզիդենտ թիմերն են` Mealo, StackDev, ARD Music, WedZig, RendChain:
Beeline ստարտափ ինկուբատորն աջակցում է հայկական ստարտափներին տեղական եւ միջազգային շուկայում իրենց ճիշտ դիրքը գրավելու հարցում, տրամադրում անվճար աշխատանքային տարածք, իրականացնում անհատական հանդիպումներ հավանական ներդրողների հետ, եւ կազմակերպում տարաբնույթ դասընթացներ եւ վարպետության դասեր՝ մենեջմենթի, ֆինանսավորման, PR-ի, թվային մարքեթինգի, մարդկային ռեսուրսների կառավարման եւ այլ թեմաներով։

4-й инкубационный цикл Beeline Startup Incubator уже завершен. 5 стартап-команд представили 4 сентября свои инновационные идеи и бизнес проекты приглашенным инвесторам, представителям экосистемы стартап и другим гостям.
Перед началом мероприятия участников и гостей поприветствовал гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Рад приветствовать вас на нашей заключительной встрече. Хочу поблагодарить стартап-команды за участие. Уже несколько лет Beeline способствует развитию экосистемы стартап. Мы счастливы, что у нас была возможность поработать с умной и талантливой молодежью Армении. В течение 3-месячной кропотливой работы участники и организаторы посредством обмена опытом еще более усовершенствовали свои навыки. Надеемся, что Beeline Startup Incubator помог авторам новых инициатив получить необходимые знания, чтобы воплотить хорошие идеи в бизнес проекты».
Директор сети бизнес-ангелов Армении (BANA) Григор Ованнисян, в свою очередь, представил проделанную с командами в течение 14 недель работу, рассказал об успехах стартапов, их потенциале на международном рынке.
«В течение 4-го цикла наша команда проделала индивидуальные работы и организовала различные мастер-классы с 5 резидент-стартапами. В завершение цикла команды продемонстрировали заметный прогресс и рост. Инвесторы BANA уже заинтересованы стартап-решениями и, на данный момент ведутся переговоры с целью осуществить инвестиции»,- сообщил Григор Ованнисян.