11:02 | 19.07.19 | Նորություններ | 5355
Ինեկոբանկն այսօր հայտարարել է Հայաստանում ստարտափ ոլորտին աջակցող նախաձեռնության մասին։ Բանկը կաջակցի «Սեւան Ստարտափ Սամմիթ 2019»-ի կայացմանն ու հանդես կգա որպես «Big Battle»-ի հովանավոր:
Բանկում նշել են, որ մասնակցելով «Սեւան Ստարտափ Սամմիթ 2019» -ին եւ ներկայանալով որպես հովանավոր՝ բանկը նպատակ ունի աջակցել տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի նորարարական գաղափարների կայացմանն ու զարգացմանը Հայաստանում։
«Ինեկոբանկը բարձր է գնահատում Հայաստանում տեխնոլոգիական ոլորտում նմանօրինակ միջոցառումների կազմակերպումն ու իրականացումը, որը նպաստում է երկրում ոլորտի զարգացմանը, բիզնես գործընթացների առաջխաղացմանն ու տնտեսական աճին։ Այսօր, հովանավորելով «Սեւան Ստարտափ Սամմիթ» ամենամյա համաժողովը եւ հանդես գալով Big Battle հովանավոր անվանակարգում՝ Ինեկոբանկը նպաստում է նորարարական տեխնոլոգիաների ոլորտի սկսնակ կառույցների զարգացմանը՝ ապահովելով համագործակցության եւ աճի հարթակ, իսկ լավագույն գաղափարներին ու լուծումներին տրամադրում է օժանդակություն՝ հետագա կատարելագործման նպատակով»,- նշել է Ինեկոբանկի Զարգացման եւ մարքեթինգի տնօրեն Արեն Նալթակյանը։
«Սիսայդ Ստարտափ Սամմիթ»-ի տնօրեն Վահագն Ռափյանն էլ նշել է.
«Սեւան Ստարտափ Սամմիթն արդեն դարձել է տարածաշրջանային ամենասպասված ստարտափ հավաքը։ Ամեն տարի մենք նպատակ ունենք ներգրավել ավելի շատ շահառուների։ Ուրախ ենք հայտարարել Ինեկոբանկի հետ համագործակցության մասին եւ հույս ունենք, որ այն շարունակական կլինի»։
«Սեւան Ստարտափ Սամմիթ»-ը կազմակերպվում է 2016 թվականից եւ միտված է ստարտափերի եւ ներդրողների միջեւ համագործակցության նոր ուղիներ ստեղծելուն: Այս տարի սամմիթին մասնակցելու համար դիմել են շուրջ 1000 ստարտափ, 200-ից ավելի ծրագրավորողներ, իսկ հրավեր են ստացել շուրջ 100 մենթորներ եւ բիզնես էքսպերտներ ամբողջ աշխարհից:

Today, Inecobank has announced about a new initiative to support the startup sector in Armenia. The Bank is supporting “Sevan Startup Summit 2019” project and is the sponsor of the “Big Battle” nomination.
Taking part in “Sevan Startup Summit 2019” and being a sponsor, the Bank aims to promote the establishment and development of innovative technology-driven ideas in Armenia.
“Inecobank highly appreciates the organization of such IT events in Armenia, that further the economic growth through the development of IT industry in the country and promotion of business processes. Today, sponsoring the “Sevan Startup Summit 2019” annual conference and being the sponsor of the “Big Battle” nomination, the Bank contributes to the development of newly established structures involved in innovative technologies, providing a platform for cooperation and growth and supports further improved implementation of best ideas and solutions,” said Aren Nalthakyan, the Marketing and Development Director of Inecobank.
The Seaside Startup Summit CEO, Vahagn Rapyan, stated. “Sevan Startup Summit has become the most awaited regional startup event. Each year we are trying to involve more beneficiaries. We are happy to announce about our partnership with Inecobank and hope to enjoy continuous cooperation with them”.
“Sevan Startup Summit” is organized since 2016 and is aimed at creating new ways of cooperation between start ups and investors. This year about 1000 startups, more than 200 programmers have applied for participation in the summit, and around 100 mentors and business experts have been invited from all around the world.