14:37 | 13.06.19 | Armenia Startup Academy-ի շրջանավարտները | exclusive 220141
Lucky Carrot-ը նորարար հարթակ է, որը թույլ է տալիս ընկերություններին բարելավել աշխատակիցների ներգրավվածությունը եւ մոտիվացիան՝ նպաստելով ավելի լավ աշխատանքային միջավայրի ստեղծմանը։
Թիմի կազմում են ծրագրի ղեկավար Զառա Մուրադյանը, ծրագրավորող Նարեկ Տոնոյանը եւ բիզնեսի զարգացման պատասխանատու Մարիամ Գյուլումյանը։
Զառա Մուրադյանի խոսքով, համակարգը թույլ է տալիս աշխատակիցներին շնորհակալություն հայտնել միմյանց՝ ուղարկելով նախօրոք ընկերության կողմից ստացված վիրտուալ գազարները։ Կուտակված գազարները կարելի է վերածել լավագույն խանութների եւ ժամանցային վայրերի նվեր քարտերի։
Միեւնույն ժամանակ, կազմակերպությունը ստանում է աշխատակիցների ուժեղ եւ թույլ կողմերի, ինչպես նաեւ նրանց միջեւ շփման արդյունավետության վերլուծություն։
«Ի տարբերություն նմանատիպ պրոդուկտների, Lucky Carrot-ը տալիս է տարբեր երկրների տեղական խանութների նվեր քարտեր, շատ հեշտ է օգտագործել եւ ապագայում, մեծ տվյալներ ունենալու դեպքում,պլանավորում ենք անել աշխատակիցների աշխատանքից դուրս գալու կանխատեսումներ՝ օգտագործելով արհեստական բանականություն»,- նշել է Զառա Մուրադյանը:
Ստարտափի թիրախում են ՏՏ եւ ֆինանսական ոլորտի ընկերությունները, որոնք ունեն 10-1000 աշխատակից։
«Մասնակցելով Armenia Startup Academy-ի աքսելերացիոն ծրագրին, մենք ստացանք շատ օգտակար գիտելիքներ ստարտափի զարգացման համար եւ, իհարկե, ձեռք բերեցինք նոր ծանոթություններ»,- ընդգծել է Զառա Մուրադյանը:
Այսօր հարթակն օգտագործվում է 13 կազմակերպությունների կողմից (Hero House, SmartClick AI, Chessify, The Crowdfunding Formula, Seven Smarts, Onex, FinLex եւ այլն), որոնց աշխատակիցների ընդհանուր թիվը հասնում է մոտ 500-ի։
Առաջիկա մեկ տարում ստարտափը ծրագրում է դուրս գալ արեւելաեվրոպական շուկա, համալրել թիմը եւ զարգացնել Lucky Carrot-ը։

14:37 | 13.06.19 | Armenia Startup Academy | exclusive 220092
Lucky Carrot is an innovative platform for companies to improve the staff’s involvement and motivation, which facilitates good working environment.
The Lucky Carrot team is comprised of team leader Zara Muradyan, web developer Narek Tonoyan and business development manager Mariam Gyulumyan.
According to Zara Muradyan, their platform enables employees to thank each other with virtual carrots, provided by the company beforehand. The collected carrots can be exchanged for gift cards from top shops and recreational establishments.
At the same time, the company receives the analysis of strong and weak points of their employees and the productivity of communication within the staff.
“Contrary to similar products, Lucky Carrot provides gift cards from local shops in many countries. Our platform is also very easy to use. In the future, if we accumulate large amount of data, we’ll start making predictions of possible resignations, using AI,” said Muradyan.
The startup targets IT and financial companies that have 10 to 1000 employees.
Currently, the platform has 13 clients (Hero House, SmartClick AI, Chessify, The Crowdfunding Formula, Seven Smarts, Onex, FinLex, etc.), which have 500 employees in total.
Lucky Carrots plans to enter the Eastern European market, expand the team and further develop the platform within a year.