15:12 | 03.06.19 | Նորություններ | 10627
Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրը նշվել է Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնում (ԳԱԿ), որն այս տարի նշում է հիմնադրման տասնամյակը:
Այդ կապակցությամբ ավելի քան 200 դպրոցականներ նախ՝ փուչիկների, ապա նաեւ լապտերների օգնությամբ պատկերել են ԳԱԿ 10-ամյակի պատկերանշանը:
Beeline-ի հովանավորությամբ իրականացվող «Քո դրոշակը» ստեղծագործական ծրագրի ընթացքում երեխաները Գաֆէսճեան քանդակների պարտեզում պատրաստել են ԳԱԿ արվեստանմուշները պատկերող դրոշակներ:
Այցելուներին նաեւ հնարավորություն են ունեցել մասնակցել Beeline-ի հովանավորությամբ կայացած «Ստեղծիր քո շրջայցը» նոր կրթական նախագծին՝ ուսումնասիրելով Կենտրոնում ցուցադրված արվեստանմուշները եւ միաժամանակ կատարելով մի շարք ինտերակտիվ առաջադրանքներ:
«Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ մեր հավատարիմ գործընկեր Beeline-ի աջակցությամբ հունիսմեկյան միջոցառումների հետաքրքիր ծրագիր ենք պատրաստել՝ փորձելով երեխաների համար հիշարժան դարձնել այս տոնը: Մեր երկարատեւ համագործակցության շնորհիվ ամեն տարի ներկայացնում ենք նոր եւ հետաքրքիր ստեղծագործական նախաձեռնություններ»,- նշել է կենտրոնի գործադիր տնօրենի պաշտոնակատար Վահագն Մարաբյանը:
«Սա առաջին տարին չէ, որ մենք մասնակցում ենք այս գեղեցիկ տոնի կազմակերպմանը եւ պետք է ասեմ, որ Beeline-ը շատ է գնահատում Գաֆէսճեան կենտրոնի կրթական գործունեությունը։ Լավ կրթությունն ապահով եւ լիարժեք ապագայի գրավականն է, հետեւաբար մեր երեխաներին պաշտպանելու լավագույն միջոցն է»,- ասել է Beeline-ի գործադիր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Հայաստանի ամենահայտնի երիտասարդական էթնիկ ռոք խմբերից մեկի՝ ԹմբաԹա նվագախմբի բացօթյա համերգն էլ աշխուժացրել է տոնական մթնոլորտը, իսկ միջոցառումների ավարտն ազդարարվել է ճոխ հրավառությամբ:
Beeline-ը եւ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնը համագործակցում են 2011թ.-ից: Երկարաժամկետ համագործակցության շրջանակում կենտրոնում պարբերաբար անցկացվում են տարաբնույթ կրթական ծրագրեր:

15:12 | 03.06.19 | News | 10967
The International Child Protection Day was particularly festive at the Cafesjian Center for the Arts (CCA) this year, as the Center also marks its 10th anniversary in 2019.
On this occasion, more than 200 schoolchildren fashioned a representation of the CCA 10th anniversary logo first with balloons, and then with flashlights. In addition, children created flags featuring the Center’s artworks, as part of “Your Flag” creative program implemented with the support of Beeline.
Visitors also had the opportunity to participate in the newly launched educational project “Create Your Journey,” implemented with Beeline's support. In the scope of this project, they explored artworks exhibited at the Center, by completing a set of interactive assignments.
Vahagn Marabyan, CCA Acting Executive Director, congratulated children on this special holiday and noted: “On the occasion of International Child Protection Day, we have designed an interesting program of events in collaboration with our loyal partner Beeline, thus striving to make this holiday memorable for children. Due to our long-term cooperation, each year we present new and interesting creative initiatives.”
“This is not the first time we take part at this beautiful event implementation, and I must say Beeline appreciates very much what Cafesjian center is doing to educate youngsters. A good education brings safe and full life, therefore it is the best way to protect our children”, - mentioned Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
The open-air concert by TmbaTa Orchestra, one of the most popular youth folk rock bands in Armenia, magnified the jovial atmosphere. The celebration was concluded with festive fireworks.
Beeline and the Cafesjian Center for the Arts have been cooperating since 2011. In the frames of this long-term cooperation, various educational programs are regularly implemented at the Center.