16:19 | 24.01.19 | Նորություններ | 12450
Ucom ընկերությունն այսօր գործարկել է uMediaRoom շարժական հեռուստատեսության հավելվածի վճարովի՝ 3․0 տարբերակը՝ iOS եւ Android օպերացիոն համակարգերով աշխատող սմարթֆոնների համար:
Այսուհետ iOS/Android սմարթֆոն ունեցող ցանկացած օգտատեր հնարավորություն ունի ալիքների բաժանորդագրություն գնելու անմիջապես uMediaroom հավելվածից։
Գործարքն առայժմ իրականացվում է միայն Հայաստանում՝ ներհավելվածային գնումների սխեմայով (in-app purchases):
Android կամ iOS օպերացիոն համակարգերով աշխատող սմարթֆոնների օգտատերերը, ներբեռնելով uMediaroom հավելվածը Google Play Store-ից կամ App Store-ից, կվայելեն 80-ից ավելի բարձրորակ ալիքների հեռուստաբովանդակությունը, Catch-up հնարավորության շնորհիվ բաց չեն թողնի մինչեւ 2 օր առաջ հեռարձակված հաղորդումները, կկարողանան ստեղծել նախընտրելի ալիքների ցանկ եւ հիշեցումներ տեղադրել սիրելի հաղորդումների համար։ 3․0 թարմացման ընթացքում իրականացվել են նաեւ iPhone X/Xs-ի հետ համատեղելիության բարելավումներ։
«Առաջարկվող Basic (20 ալիք), Standard (55 ալիք) եւ Premium (83 ալիք) սակագնային պլաններից որեւէ մեկին բաժանորդագրվելու համար անհրաժեշտ է բացել հավելվածը, սեղմել «Գրանցվել» կոճակը, իսկ այնուհետեւ՝ «Ստեղծել հաշիվ» կոճակը: Հավելվածում հաշիվը հաջողությամբ գրանցելուց հետո միայն հնարավոր կլինի ձեռք բերել որեւէ սակագնային պլան, որը ցանկացած ժամանակ կարելի է փոխարինել ավելի բարձր կամ ցածր ամսավճարով»,- նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր եւ գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։

16:19 | 24.01.19 | Новости | 12481
Сегодня компания Ucom запустила платную версию 3.0 мобильного приложения для просмотра ТВ uMediaroom на смартфонах, работающих посредством операционных систем iOS и Android.
Отныне любой пользователь смартфонов iOS/Android сможет приобрести подписку непосредственно через приложение uMediaroom. Транзакция в настоящее время осуществляется только в Армении по схеме покупок внутри самого приложения (in-app purchases).
Отметим, что пользователи смартфонов iOS или Android, скачав приложение uMediaroom из Google Play Store или App Store, насладятся телевизионным контентом свыше 80 высококачественных телеканалов, благодаря функции Catch-up не пропустят ни единой программы 2-дневной давности, смогут создать список предпочитаемых телеканалов и установить напоминания для любимых телепрограмм. В обновленной версии 3.0 также улучшена совместимость с iPhone X/Xs.
«Чтобы подписаться на какой-либо из предлагаемых тарифных планов: Basic (20 телеканалов), Standard (55 телеканалов) или Premium (83 телеканала), необходимо открыть приложение, нажать на кнопку «Подписаться», затем на кнопку «Создать аккаунт». Только после успешной регистрации аккаунта в приложении можно будет приобрести какой бы то ни было тарифный план, который в любой момент можно будет заменить на более высокий или низкий», - отметил соучредитель и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.