10:53 | 27.09.18 | Նորություններ | 14394
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ Հայաստանի «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» աջակցությամբ Արագածոտնի մարզում լուծվել է եւս մեկ ընտանիքի բնակարանային խնդիր:
Ներքին Բազմաբերդ գյուղում բնակվող Ավդալյանների ընտանիքն ութ տարի առաջ սկսել է տան շինարարությունը, սակայն չի կարողացել ավարտին հասցնել այն: Կամավորների թիմի առաջադրանքը եղել է կառուցածը խոնավությունից պաշտպանելը. իրականացվել են մայթերի բետոնապատման աշխատանքներ:
«Հպարտ եմ տեսնել, թե ինչպես են տարբեր մասնագիտության տեր մարդիկ համախմբվում նույն արժեհամակարգի շուրջ: Տարիներ շարունակ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» աշխատակիցները կամավորական սկզբունքով աշխատանքներ են իրականացնում հանրապետության տարբեր մարզերում: Նրանցից յուրաքանչյուրն ունի իր մտածելակերպը, իրերն ու երեւույթներն ընկալելու եւ գնահատելու՝ իր մոտեցումը: Ամեն մեկն անցել է կյանքի՝ իրարից միանգամայն տարբերվող ճանապարհներով: Մի հարցում, սակայն, բոլորին միավորում է ընդհանուրը՝ մեր հայրենակիցներին օգտակար լինելու ձգտումը: Մենք համոզված ենք, որ այսպես է կառուցվում տուն ու երկիր»,- նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Կարծում եմ, որ մեր մեկնած օգնության ձեռքն ընդամենը այն ուժն է, որն ընտանիքին կանգնեցնում է ամուր հողի վրա: Տարիների փորձը ցույց է տալիս, որ ընտանիքները հեշտությամբ են լուծում մնացած բոլոր խնդիրները»,- ասել է Հայաստանի «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը:

10:53 | 27.09.18 | Новости | 14405
При поддержке ВиваСелл-МТС и «Домостроительного центра Фуллер» в Арагацотнской области решен квартирный вопрос еще одной семьи.
Семья Авдалянов в селе Неркин Базмаберд 8 лет назад начала строительство своего дома, однако не смогла довести его до конца. Перед группой волонтеров была поставлена задача – защитить здание от влажности, были проведены работы по бетонированию.
«Я рад видеть, как люди различных профессий объединяются вокруг одной ценностной системы. На протяжении многих лет сотрудники ВиваСелл-МТС и «Домостроительного центра Фуллер» на волонтерских основах осуществляют работы в различных областях республики. У каждого из них свое мировоззрение, свой подход к восприятию и оценке явлений. Каждый из них прошел свой жизненный путь. Однако в данном вопросе их всех объединяет общая цель – стремление быть полезным нашим соотечественникам. Мы убеждены, что именно таким образом строится дом и страна», - отметил гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
«Думаю, что наша помощь всего лишь та сила, благодаря которой семьи уверенно стоят на крепкой основе. Многолетний опыт показывает, что так семьи легче решают остальные проблемы», - сказал глава «Домостроительного центра Фуллер» в Армении Ашот Егиазарян.