16:38 | 23.07.18 | Նորություններ | 20329
Վրանային ճամբարի ձեւաչափով սամմիթն անցկացվում է հուլիսի 22-ից 29-ը եւ ուղղված է ստարտափների եւ ներդրողների միջեւ համագործակցության նոր ուղիների հայտնաբերմանը:
Միջոցառմանը մասնակցում են շուրջ 1000 ձեռներեց ամբողջ աշխարհից, այդ թվում 120 ստարտափ թիմեր, ներդրողներ, վենչուրային ֆոնդերի ներկայացուցիչներ, մենթորներ, բիզնես փորձագետներ եւ ոլորտի ներկայացուցիչներ։ Ստարտափների համար նախատեսված են բազմաթիվ ուսուցողական միջոցառումներ եւ մրցույթներ։
«Անցած տարի եւս Beeline-ը «Սեւան Ստարտափ Սամմիթ»-ի աջակիցն էր, եւ մենք ինքներս համոզվեցինք, թե որքան կարեւոր է նման միջոցառման առկայությունը հայկական ստարտափ էկոհամակարգի համար: Ցանկացած ստարտափի համար սա չափազանց կարեւոր փորձ է, եւ ինչու ոչ, պոտենցիալ հովանավորների ու գործընկերների հետ հանդիպելու ու կապեր հաստատելու հիանալի հնարավորություն: Ես միշտ մեծագույն ոգեւորությամբ եմ զրուցում եւ իմ գիտելիքներով կիսվում սամմիթի մասնակիցների հետ, քանի որ վստահ եմ, որ նրանց նոր գաղափարներն ու լուծումները կարող են կյանքն ավելի լավը դարձնել», - նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Այս տարի սամմիթը դուրս է եկել միջազգային հարթակ՝ որպես «Սիսայդ Ստարտափ Սամմիթ», եւ անցկացվել ԱՄԷ-ում եւ Հնդկաստանում։ Սեւանի ափին անցկացվող սամմիթը եզրափակիչ միջոցառումն է, որի ժամանակ կամփոփվեն ԱՄԷ-ի եւ Հնդկաստանի համաժողովների արդյունքները։
Ծրագրի ներդրումային ֆոնդը $100 հազ. է, որը կտրվի ծրագրի մասնակից մեկ կամ երկու ստարտափի, իսկ մրցանակային ֆոնդը կկազմի $50 հազ.:
«Համագործակցությունը Beeline-ի հետ սկսվել էր դեռ «Սեւան Ստարտափ Սամմիթ 2017»-ի շրջանակում եւ ուրախալի է, որ այն շարունակական է։ Շարունակական համագործակցությունն այսպիսի խոշոր կազմակերպությունների հետ խոսում է այն մասին, որ նրանք եւս հետաքրքրված են Հայաստանում ստարտափ էկոհամակարգի զարգացմամբ»,- ասել է «Սեւան Ստարտափ Սամմիթ»-ի տնօրեն Վահագն Ռափյանը։
Նշենք, որ Beeline-ն արդեն երկրորդ տարին է հանդես գալիս որպես սամիթի գլխավոր աջակից։ Ընկերությունը սամմիթին աջակցություն է ցուցաբերում «Ստարտափ Արմենիա» հիմնադրամի հետ համագործակցության շրջանակում՝ այդ թվում մասնակիցներին տրամադրելով ինտերնետ հասանելիություն։

16:38 | 23.07.18 | Новости | 17919
Саммит в формате палаточного лагеря проходит с 22 по 29 июля и направлен на создание новых путей сотрудничества между стартапами и инвесторами. В нем примут участие около 1000 предпринимателей со всего мира: 120 стартапов, а также инвесторы, представители венчурных фондов, наставники и менторы, бизнес-эксперты и представители отрасли. Для стартапов будут организованы многочисленные обучающие сессии и конкурсы.
«Beeline и в прошлом году был партнером Sevan Startup Summit, и мы лично убедились насколько важно наличие подобного мероприятия для армянской стартап-экосистемы. Для любого стартапа это крайне важный опыт и, почему нет, прекрасная возможность встретиться и установить связи с потенциальными спонсорами и партнерами. Я всегда с большим воодушевлением общаюсь и делюсь своими знаниями с участниками саммита, поскольку уверен, что их новые идеи и решения могут сделать жизнь значительно лучше»,- сказал Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
В 2018 году саммит вышел на международную уровень и под брендом Seaside Startup Summit прошел в Объединенных Арабских Эмиратах и Индии. Саммит на берегу Севана является заключительным мероприятием, которое обобщит итоги саммитов в ОАЭ и Индии.
Инвестиционный фонд проекта составляет $100 000 – эти средства будут предоставлены одному или двум стартапам. Призовой фонд саммита в 2018 году составляет $50 000.
«Мы начали сотрудничать с Beeline еще в рамках Sevan Startup Summit 2017 и рады продолжению сотрудничества. Последовательный подход такой крупной компании говорит о большой заинтересованности Beeline в улучшении стартап-экосистемы в Армении»,- сказал Ваагн Рапян, директор Sevan Startup Summit.
Beeline уже второй год выступает в качестве главного партнера саммита. В рамках партнерства с фондом Startup Armenia компания окажет поддержку саммиту, в том числе, предоставив интернет-доступ его участникам.